Opening times

Rahvusraamatukogus arutletakse kirjanduse ühiskondliku mõju üle

30. May 2024

Kirjandusfestival HeadRead toob Eesti Rahvusraamatukogusse näituse HeadNäod ja avaliku arutelu “Kirjanduse mõjust”. 

29. maist 2. juunini toimuv Tallinna kirjandusfestival HeadRead toob eesti kirjanduse kavas kirjandussõpradeni kohtumisi kirjanikega, vestlusõhtuid, esilinastuse, kirjanduslikke jalutuskäike ja muusikat.  

HeadNäod – vindiga pildid 
Eesti Rahvusraamatukogu väikeses majas on alates 27. maist avatud Dmitri Kotjuhi fotonäitus “HeadNäod”. Mitmeaastase koostöö raames kogetud ja jäädvustatud imelistele hetkedele on Kotjuh talle omase vindi peale keeranud. Tema piltidest õhkub samas suurt soojust – see sobib ideaalselt kokku festivali õhkkonna ja vaimuga. Nii mõnigi kirjanik on palunud enda tutvustamisel kasutada just Dima fotosid. Teiste seas on ta jäädvustanud selliseid kirjanikke nagu Andrus Kivirähk, Kai Aareleid, Tiit Aleksejev, Kristiina Ehin, fs, Paul-Eerik Rummo, Margaret Atwood, Michel Faber, A. S. Byatt, Jason Goodwin, Boriss Akunin, David Lagercrantz ja Ljudmila Ulitskaja.

Hübriidvormis näitus jääb avatuks kuni 20. juunini. 

1. juunil saab osaleda rahvusraamatukogus kirjandusfestivali HeadRead arutelul teemal “Kirjanduse mõjust”. Mõtteid vahetavad kirjanik ja Eesti Kirjanike Liidu pikaaegne esimees Tiit Aleksejev, kirjanduse mitmekülgne eestkõneleja, kirjastaja ja Loomingu Raamatukogu toimetuse liige Elisa-Johanna Liiv, ajakirja Värske Rõhk tegevtoimetaja Saara Liisa Jõerand ja Eesti üks tuntumaid kirjandusõpetajaid Anu Kell.   

Vaata rohkem: https://www.rara.ee/sundmused