RaRa väike maja, Narva mnt 11
E–R 10–20, L 12–19, P suletud
RaRa Solarise saatkond
E–P 10–19
RaRa väike maja, Narva mnt 11
E–R 10–20, L 12–19, P suletud
RaRa Solarise saatkond
E–P 10–19
Printimiseks saab kasutada RaRa Solarise keskuses asuva saatkonna printerit ja Narva maantee 11 aadressil asuva RaRa väikese maja printereid.
Tutvu printimise hinnakirjaga.
Juhul kui soovid otse veebist printida mahukat PDF-vormingus dokumenti (alates 30 lk), siis terminal võib hanguda, taaskäivituda või anda veebilehitsejas veateate. Selle vältimiseks tuleb veebis olev PDF-dokument salvestada arvuti töölauale, avada ja seejärel printida.
RaRa Narva mnt 1. korruse lugemissaalis on printida, skaneerida ja paljundada võimalik ka Print in City teenust kasutades.
Kopeerimiseks ja skaneerimiseks on võimalik kasutada:
Eesti Rahvusraamatukogu kogudesse kuuluvatest teostest on võimalik tellida nii paberil kui ka digitaalkoopiaid. Kasuta tellimiseks allolevat nuppu “Telli koopia”.
Tutvu ka Eesti Rahvusraamatukogu kogudesse kuuluvate teoste kopeerimise juhendiga.
Digiteeritud materjalidega tutvu:
• digitaalarhiivis DIGAR
• Digar Eesti artiklite portaalis
Kasuta tellimiseks allolevat nuppu “Telli koopia”. Enne tellimist tutvu hinnakirjaga.
Lisainfot saad küsida info@rara.ee ja telefoni teel 630 7100.
Raamatukogu autoriseeritud töökohtadel saab tutvuda digitaalsete säilituseksemplaridega: e-raamatute ja teiste materjalidega, millele väljaandja on seadnud juurdepääsupiirangud ning mis asuvad digitaalarhiivis DIGAR. Autoriseeritud töökohtadel puudub internetiühendus ja väljatrüki tegemise võimalus.
Narva mnt 11 asub 1. korruse lugemissaalis autoriseeritud töökoht, mis on varustatud vaegnägijate ja –kuuljate tarkvarade ja lisaseadmetega:
Rahvusraamatukogus saab kasutada tasuta avalikku WiFi võrku ja arvutitöökohti.
Tasuta WiFi levib RaRa väikese maja hoone fuajees, lugemissaalides ja Solarise saatkonnas. Kuna tegemist on avaliku võrguga, siis raamatukogu ei saa tagada võrgu turvalisust. Kasutaja vastutab ise oma sülearvuti hea käekäigu eest. WiFi kasutamisel tuleb järgida rahvusraamatukogus kehtivaid EENeti võrgueeskirja reegleid ja häid tavasid.
Lugejaarvutite kasutamist reguleerib rahvusraamatukogus arvutitöökoha kasutamise eeskiri. Tarkvara seadete muutmine ja lisatarkvara paigaldamine on raamatukogu seadmetes keelatud.
Kui sul on mure katkise lemmikraamatu pärast, võid pöörduda meie spetsialistide poole restaureerimiskeskuses.
Rohkem infot: 6 307 100, info@rara.ee
Hoiuraamatukogu võtab tasuta vastu raamatuid jm trükiseid elanikkonnalt, raamatukogudelt, kirjastustelt ja teistelt asutustelt.
Võtame vastu eesti- ja võõrkeelseid raamatuid, valikuliselt perioodikat jt teavikuid, et vahendada neid raamatukogudele, mäluasutustele ja organisatsioonidele kogude täiendamiseks. Eraisikutele Eesti Hoiuraamatukogust trükiseid ei jagata ega müüda.
Küsimuste korral helista tel 5303 5202.
Vahetuskogust saavad raamatukogud jm asutused (muuseumid, hoolekandeasutused, vanglad, kaitsevägi, seltsid, ühiskondlikud organisatsioonid) valida tasuta trükiseid oma kogude täiendamiseks või kahjustatud trükiste asendamiseks. Soovinimekiri või päring sisesta tabelisse Vorm ja saada kadi.sarapuu@rara.ee.
Hoiuraamatukogus säilitatakse ainueksemplarina võõrkeelseid teaduslikku, kultuurilist või ajaloolist väärtust omavaid trükiseid.
Hoiukogus säilitatav võõrkeelne kirjandus on leitav elektronkataloogis ESTER.
Loe lähemalt hoiukogu kasutuseeskirjast ja raamatukogudevahelisest laenutamisest.
Eesti Hoiuraamatukogu hoiukogus säilitatakse teistelt Eesti raamatukogudelt vastuvõetud harvakasutatavaid, kuid teaduslikku, kultuurilist või ajaloolist väärtust omavaid võõrkeelseid trükiseid.
Trükiste kasutamise kord
Lugejaks registreerimine