Vaata lahtiolekuaegu

RaRa väljaanded

Eesti Rahvusraamatukogu kirjastab oma kogusid ja nendega seotud uurimistöid tutvustavaid väljaandeid, Eesti kultuurilugu käsitlevaid uurimusi ning raamatukogundus- ja infoteaduste alaseid väljaandeid.

Koostöös Riigikogu Kantseleiga antakse välja parlamendi väljaandeid ning koos Eesti Raamatukoguhoidjate Ühinguga ajakirja Raamatukogu.

1990. aastast alates on ilmunud Eesti Rahvusraamatukogu toimetiste sari. Toimetiste A seeria (Raamat ja aeg) käsitleb kirjakultuuri ajalugu ja selles avaldatakse eelretsenseeritud teaduslikke uurimusi, B seeria (Informatsioon ja ühiskond) käsitleb tänapäeva raamatukogunduse ja kommunikatsiooni teoreetilisi küsimusi.

Allseeria „Raamat ja aeg“ järgmise, järjekorras seitsmenda artiklikogumiku „Pildikeel kirjakultuuris“ artikleis tuleb vaatluse all visuaalne kujund ja kirjalik tekst kui kommunikatsioonivahend, nende tähenduse ja vastastikuse toime muutumine ajas. Kogumiku koostaja on Piret Lotman.

Üha rohkem avaldab raamatukogu oma väljaandeid vaid digitaalsena – viimati ilmus veebiväljaandena Valter Ojakääru bibliograafia.

Infot Rahvusraamatukogu kirjastatud väljaannete kohta leiab e-kataloogist ESTER. Väljaanded on leitavad ka digitaalarhiivis DIGAR, jätkväljaanded DIGARi Eesti artiklite portaalis (osadele väljaannetele võivad kehtida juurdepääsupiirangud).

Eesti Rahvusraamatukogu on Eesti Kirjastuste Liidu liige.

Info Eesti Rahvusraamatukogu väljaannete kohta:
Piret Pärgma
kirjastamise teenuse juht
[email protected]