Vaata lahtiolekuaegu

Näitused

Rahvusraamatukogu Tõnismäe hoone rekonstrueerimise perioodil jätkame traditsiooniliste konkurss-näitustega. Jälgige meie sündmuste lehte, et toimuvatest näitustest teada saada.

Tõnismäe hoone taasavamisel 2027. aastal ootame oma galeriidesse näituseid, mis on seotud kirja- ja raamatukultuuriga, sh raamatukujundus, illustratsioonid, trükised, plakatid. Väga oodatud on ka originaalkunst, isikunäitused ja rahvaste kultuure tutvustavad näitused. Oleme avatud koostööks nii Eesti kui ka välisesindustega tutvustamaks nii eesti kui ka maailmakultuuri.

Kontakt:
Sündmuste ja näituste osakond
[email protected]

Konkurss-näitused

“Pildi jõud”

Tallinna illustratsioonitriennaal (TIT) „Pildi jõud” on rahvusvaheline näitus, mida traditsiooniliselt korraldatakse iga kolme või nelja aasta järel.

25 kauneimat Eesti raamatut

25 kauneima Eesti raamatu konkurss väärtustab kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimaid raamatuid.

5 kauneimat Eesti lasteraamatut

Konkurss väärtustab illustreeritud lasteraamatuid ja tunnustab kirjastajaid, kes on leidnud oma raamatule sobiva kunstniku.

Wiiralti preemia

Konkurss-näitust korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Tallinna Linnavalitsus, Eesti Kunstnike Liit ja Eesti Vabagraafikute Ühendus.

Püsinäitused

LVLUP ValiStart

LVLup! näitus Vali Start

Külastada LVLup! Videomängude Muuseumi ja tule mängi videomänge.

Eduard Wiiralt

Eduard Wiiralti galerii rahvusraamatukogu Tõnismäe hoones on rekonstrueerimise tõttu ajutiselt suletud. Avame uuenenud ekspositsiooni koos hoone taasavamisega 2026. aastal.

Eesti riiklikud teenetemärgid

Eesti riiklike teenetemärkide galerii rahvusraamatukogu Tõnismäe hoones on rekonstrueerimise tõttu ajutiselt suletud. Avame uuenenud ekspositsiooni koos hoone taasavamisega 2026. aastal.

Veebinäitused

Oma riik! Oma seadus!

Oma riik! Oma seadus!

Põhiseaduse ekspositsioon keskendub eelkonstitutsioonilistele aktidele, aga eelkõige neljale põhiseadusele – nende sünniloole ja sisule. Eraldi on välja toodud Eesti põhiseaduses olulisel kohal olevad põhiõigused ja nende käsitamine põhiseadustes.

Rahvas ja lipud

Meie parlament ja aeg

Veebinäitus annab kronoloogilise ülevaate Eesti parlamendi tegevusest, samuti Eesti riigi üldisest toimimisest ja ühiskonnas olulistest sündmustest nii sõnas kui ka pildis.

Ole inimene

Ole inimene!

Plakateid Nõukogude Eesti eluolust.

Rahvusraamatukogu vana ja uus algus

Nii nagu igal riigil on üks parlament ja üks rahvuslik kunstimuuseum, on tal ka üks rahvusraamatukogu: need hooned ehitatakse sajanditeks.

RaRa 105: Näitus otsib kunstnikku

RaRa otsib autorit 105 kunstiteosele, mis on vormistatud teadmata ajal Tõnismäe hoones laenutussedelitele.

Lennart Meri

Üks Meri kõik

Veebinäitus „Üks Meri kõik – rännumees ja riigimees Lennart Meri”.