Vaata lahtiolekuaegu

RaRa 105: Näitus otsib kunstnikku

Näituse autor on tuvastatud ning jääb vastavalt enda soovile anonüümseks. Kunstniku kommentaari loe paremale lisatud sedelilt. Näituse autorile on üle antud tänusõnad ja raamatukogupoolne kingitus.

Veebruar 2024

Rahvusraamatukogu otsib autorit 105 kunstiteosele, mis on vormistatud teadmata ajal Tõnismäe hoones laenutussedelitele.

Rahvusraamatukogu Tõnismäe hoones tegutses palju andekaid ja loomingulisi inimesi. Lisaks inspiratsiooni kogumisele tegeleti ka selle vormistamisega – luuletusteks, raamatuteks, heli- ja ka kunstiteosteks.

Üks andekas kunstnik vormistas rahvusraamatukogu laenutussedelitele enam kui 105 illustratsiooni- ja kalligraafiakatsetust. Kaunid kunstiteosed on äratuntava käekirjaga, kuid kahjuks täielikult signeerimata. Töödest on valminud näitus, mis otsib enda omanikku. Tere tulemast 105 autorit otsiva töö näitusele!

Open Book
RaRa 105: Näitus otsib kunstnikku

105 omanikuta teost leiti Rahvusraamatukogu Tõnismäe majast. Hetkel renoveeritav hoone taasavaneb 2027. aastal, et olla taaskord inspiratsiooniallikaks kõigile uudishimulikele, loovatele ja andekatele RaRa sõpradele.

Käesoleva aasta detsembrikuus tähistab Rahvusraamatukogu 105. sünnipäeva ning parimaks sünnipäevakingiks oleks meile enda teosed jätnud kunstniku identiteedi tuvastamine. Rahvusraamatukogu kutsub töödega tutvuma ja nende autori osas igat infokildu jagama. Kunstniku identiteedi selgudes saab näitus kunstniku nime. Rahvusraamatukogu poolt ootavad autorit ka värsked ja kvaliteetsed joonistamisvahendid.