Jäta vahele

RaRa väike maja, Narva mnt 11
E–R 10–20, L 12–19, P suletud

RaRa Solarise saatkond
E–P 10–19

Hoiuraamatukogu teenused

Raamatute vastuvõtmine

Hoiuraamatukogu võtab tasuta vastu raamatuid jm trükiseid elanikkonnalt, raamatukogudelt, kirjastustelt ja teistelt asutustelt.

Võtame vastu eesti- ja võõrkeelseid raamatuid, valikuliselt perioodikat jt teavikuid, et vahendada neid raamatukogudele, mäluasutustele ja organisatsioonidele kogude täiendamiseks. Eraisikutele Eesti Hoiuraamatukogust trükiseid ei jagata ega müüda.

  • Vastuvõetavad raamatud peavad olema puhtad ja heas korras. Raamatud ei tohi olla tolmused, hallitanud ega niiskuse või näriliste poolt kahjustatud.
  • Nõuetele mittevastavaid trükiseid Eesti Hoiuraamatukogu vastu ei võta.
  • Raamatud peavad üleandmiseks olema korralikult pakendatud kasti, karpi või nööriga kinni seotud.
  • Raamatute üleandmiseks hoiuraamatukokku tuleb eelnevalt aeg kokku leppida (Kadi Sarapuu tel 521 3464 / kadi.sarapuu@rara.ee või Madis Truupõld tel 5332 3293 / madis.truupold@rara.ee).
  • Raamatuid võetakse vastu E-R 9.00-16.30 aadressil Suur-Sõjamäe 44b, Tallinn. Raamatuid saab üle anda maja vasakul küljel. Saabudes helistage uksekella.
  • Küsimuste korral helista tel 5303 5202.

Vahetuskogu

Vahetuskogust saavad raamatukogud jm asutused (muuseumid, hoolekandeasutused, vanglad, kaitsevägi, seltsid, ühiskondlikud organisatsioonid) valida tasuta trükiseid oma kogude täiendamiseks või kahjustatud trükiste asendamiseks. Soovinimekiri või päring sisesta tabelisse Vorm ja saada kadi.sarapuu@rara.ee.

Vahetuskogu kasutamise reeglite kohta loe teavikute valimise korrast.

Laenutamine

Hoiuraamatukogu hoiukogus säilitatakse teistelt teadus- ja erialaraamatukogudelt vastuvõetud harvakasutatavaid, kuid teaduslikku, kultuurilist või ajaloolist väärtust omavaid võõrkeelseid trükiseid.

Hoiukogu trükised on leitavad e-kataloogist ESTER, lisainfo telefonil 5307 0454 ja kohapeal.

Hoiukogu raamatuid ja jätkväljaandeid saab tellida:

  • laenutamiseks hoiuraamatukogust läbi e-kataloog ESTER,
  • pakiautomaati või kulleriga koju laenutusplatvormilt MIRKO.

Ajakirju ja ajalehti koju ei laenutata.

Kõiki hoiukogus olevaid trükiseid on võimalik kasutada raamatukogu lugemissaalis kohapeal (lugemissaali kasutamine eelneval kokkuleppel hoiuraamatukogu@rara.ee, tel 5307 0454).

Raamatukogus on olemas paljundamis- ja skaneerimisvõimalus. Enne tellimist tutvu hinnakirjaga.

Lugejaks registreerimisest ja teenuste kasutamisest loe lähemalt Eesti Rahvusraamatukogu kasutuseeskirjast eesti keeles | inglise keeles.

Hoiukogu trükiste kasutamisega seoses tekkinud pretensioonid lahendab hoiuteenuse juht.