Pimedate raamatukogu
Vaata lahtiolekuaegu

Uudised

Ootame tegusat haldusspetsialisti

16. aprill 2024

Sinu vastutusel on:

 • hoiuraamatukogu ja pimedate raamatukogu haldusküsimuste lahendamine;
 • hoone haldamine koostöös Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsiga;
 • hoiuraamatukogu ja pimedate raamatukogu teenindamine;
 • inimeste, kaupade, teavikute ja posti transport.

Ootame Sind kandideerima, kui:

 • Sul on vähemalt keskharidus;
 • Sa naudid korraldustööd ning oled suurepärane organiseerija;
 • oled väga hea suhtleja, koostöövalmis, paindlik ja sõbralik;
 • oled iseseisev, täpne, korrektne ja kohusetundlik;
 • oled hea arvutikasutaja.

Omalt poolt pakume:

 • tähenduslikku ja väärtust loovat tööd ning tõelist eneseteostust;
 • toredaid ja ühtehoidvaid professionaalseid kolleege;
 • tööandjat, kes väärtustab sinu panust ja näitab seda nii puhkeajas kui ka teistes
  eluliselt olulistes hüvedes.

Sarnane varasem töökogemus tuleb kasuks.

Ootame sinu elulookirjeldust koos palgasooviga hiljemalt 28. aprilliks 2024 aadressil [email protected].

Lisaküsimustele vastab personali- ja administratiivjuht Indrek Ostrat.

RaRa on 29.-31. märtsil suletud

25. märts 2024

Sel nädalal on rahvusraamatukogu riigipühade valguses suletud reedest pühapäevani, 29.-31. märtsil. Ootame teid RaRa-sse tagasi juba uuest nädalast!

Rahulikke pühi!

Eesti lugejateni võib peagi jõuda 3000 uut audioraamatut

20. märts 2024

Eesti rahvusraamatukogu on teinud kirjastajatele kättesaadavaks mitu tuhat näitlejate sisse loetud eestikeelset fonogramm-teost, millest saab valmistada uusi audioraamatuid. Avaliku- ja erasektori koostöö on märgiline samm kogu digikirjanduse kättesaadavamaks tegemisel ning ühtlasi eesti kultuuripärandi hoidmisel. Aasta lõpuks jõuavad digikeskkondadesse esimesed 1000 uut audioteost.

«Rahvusraamatukogu eesmärk on tuua rohkem inimesi eesti kultuuri ja kirjanduse juurde,» rõhutas Eesti rahvusraamatukogu teenuste juht Kristel Veimann, kes loodab, et eestikeelse kirjanduse juurde jõuab nüüdsest ka üha enam noori inimesi. «Kirjastajatega koostöös soovime pakkuda kvaliteetseid audioteoseid ja meil on pakkuda enam kui 3000 fonogramm-teost, millest saab teha audioraamatud.»

«Rahvusraamatukogu panus on kirjastajatele suureks abiks, sest audioraamatute tootmine on kallis. Koostöö tulemusel laieneb audioraamatute valik märgatavalt ning usume, et müük hoogustub,» kinnitas Ain Lausmaa Eesti digiraamatute keskusest. Koostöö rahvusraamatukoguga võimaldab laiendada digiraamatute keskusel valikut aasta lõpuks 1000 teose võrra.

Lugemiseks jõusaalis ja jooksurajal

Audioraamatuid hinnatakse kõikjal põhjamaades üha enam. Need võimaldavad lugejatel nautida teoseid mugavalt ja hõlpsalt nii jõusaalis, jooksurajal kui ka lõõgastavat õhtust jalutuskäiku tehes.

Ühiselt loodetakse, et hinnatud eestikeelsetele raamatutele audiovormi andmine inspireerib meie oma kultuuri avastama ka neid noori, kes kipuvad lugema inglisekeelset kirjandust. Võõrkeelsed audioraamatud on paraku rahvusvahelistes keskkondades hõlpsalt kättesaadavad ning see võib mõjutada noore kirjandussõbra otsust valiku tegemisel.

Koostöö võimalik tänu raamatukogude liitumisele

Oodatud koostöö on saanud võimalikuks, kuna pimedate raamatukogust sai 2023. aasta alguses Eesti rahvusraamatukogu osa. Juriidilise staatuse muutus tegi riigiasutusest avalik-õigusliku, mis avas uued võimalused. Sisult tähendab muudatus seda, et erivajadusega inimestele valmistatud audioraamatud saab autoriõigustega arvestades teha kättesaadavaks kõigile kirjandussõpradele.

Rahvusraamatukogu enam kui 3000 fonogramm-teosest koosnev nimekiri asub rahvusraamatukogu veebilehel.

Eesti rahvusraamatukogu ja kirjastajate koostöö loob uusi võimalusi lugejatele kvaliteetse kirjanduse nautimiseks ning annab olulise panuse kultuuripärandi ja kirjandusliku mitmekesisuse säilitamisele.

Pühapäeval parandame digikeskkondi

15. märts 2024

Pühapäeval, 17. märtsil võib esineda Eesti Rahvusraamatukogu (RaRa) serverite haldustööde tõttu katkestusi RaRa e-teenustes ja tõrkeid võib esineda veebilehtedel. Häiritud võib olla nii Digar, DeaDigar, Kirjastajaportaal, veebiarhiiv kui ka kõik teised RaRa keskkonnad.

Ootame teid tagasi teenuseid kasutama esmaspäeval, 18. märtsil.

Vabandame ebamugavuste pärast.

4 postitust 8 postitusest.