Tuleviku raamatukogu
Rekonstrueerimise järel saab Tallinn tagasi ühe linnapilti defineeriva hoone, mille külastajate kasutada on kordades rohkem avalikku pinda, kui oli enne. Eesti saab endale suurima avaliku ruumi kultuuri- , teadmus- ja kogukonnakeskuse näol, kus on teenuseid ja tegevusi kogu inimese elukaare ulatuses.
Uuenenud RaRasse ootame varasemast vähemalt kaks korda rohkem külastajaid, s.o aastas keskmiselt pool miljonit inimest. Hoone kujundatakse kergesti ligipääsetavaks ka erivajadustega inimestele, sh nägemis-, kuulmis- ja liikumispuudega külastajatele.
RaRa on avatud kõigile
Uuenenud hoones võetakse kasutusele seni välja ehitamata olnud mitu tuhat ruutmeetrit avalikku ruumi, mis on nüüd külastajate päralt. Külastajatele avatakse suurepäraste 360 kraadi vaadetega terrassid. Eesti lapsed ja noored saavad terve III korruse haridus- ning loometegevusteks. Uuenenud ruumid võimaldavad suhtlust ja koosloomet.
RaRa kultuurikeskkonnana
Uuenenud RaRa pakub kultuuri- ja sündmuskorraldajatele kaasaegseid võimalusi ühes Eesti ainulaadsemas hoones.
RaRa-s saab korraldada kontserte, konverentse, seminare, etendusi, vastuvõtte, näitusi, esitlusi jpm. Loome võimalused ka välialade kasutuseks (terrassid, amfiteater). Jätkub koostöö VAT teatriga. Esindusliku kinosaali ja kvaliteetsed hoidlad saab Rahvusarhiivi filmiarhiiv. Filmiarhiivis saavad huvilised ligipääsu ka uhiuuele arhiivikinole ja selle kaudu Eesti filmipärandile, mida suurel ekraanil muidu ei kohta.
RaRa teadmuskeskusena
Uuenenud raamatukogus on alles klassikalised raamatukogu funktsioonid koos vaikusealadega, majutame hoidlad ja Rahvusarhiivi kogud. Teenuseid on mugav kasutada ja tänapäeva uurijale on loodud mitmekülgsed võimalused. Seoses RaRa töötajate arvu vähenemisega on võimalik pakkuda ruumi ka Rahvusarhiivile, mille Tallinnas asuvad üksused vajavad kaasaaegsemat hoidla- ning kontoripinda ja teenindusala.