Vaata lahtiolekuaegu
Austria kirjaniku Karin Peschka autoriõhtu

Austria kirjaniku Karin Peschka autoriõhtu 

Austria kirjaniku Karin Peschka autoriõhtu 

Laialt tunnustatud austria kirjanik Karin Peschka tutvustab rahvusraamatukogus oma uut teost „Dschomba“ (2023) ja avab oma loomeprotsessi. 

Eesti publikul on suurepärane võimalus tutvuda nüüdisaegse austria kirjandusega ning kirjanikuga, kelle teosed eesti keelde veel pole jõudnud. Karin Peschka (sünd. 1967) on pärit Ülem-Austriast Eferdingi linnast, kus ta vanemad pidasid külalistemaja. Just see keskkond on andnud ainest ka tema viimasele teosele „Dschomba“, millest Peschka loeb autoriõhtul katkendeid. „Dschomba“ valiti eelmisel aastal ka Austria raamatuauhinna 10 parima teose sekka. 

Ettelugemisele järgneb vestlus kirjandusteadlase ja kriitiku Aija Sakovaga. Sündmus toimub saksa keeles, kuid kohapeal on eestikeelne järeltõlge Brita Veimenilt. Katkendid teosest „Dschomba“ on tõlkinud Tartu Ülikooli germanistika osakonna tudengid. 

AJAKAVA

18.00 Tervitussõnad I Katre Riisalu (Eesti Rahvusraamatukogu humanitaaria ja kunstide raamatukogu juhataja) ja Peter Mikl (Austria suursaadik)
18.10 Katkendid teosest „Dschomba” ja vestlus I Karin Peschka ja Aija Sakova

Sündmus toimub koostöös Austria Suursaatkonnaga.

  • Oled oodatud, pääse on prii!
  • Sündmust jäädvustab piltnik ning pilte kasutatakse RaRa ja tema partnerite kanalites. Kui sa seda ei soovi, siis palun anna sellest pildistajale märku.
Kontakt