Vaata lahtiolekuaegu

Laste luulekonkurss „Minu jõulusalm” kutsub osalema!

Laste luulekonkurss „Minu jõulusalm” kutsub osalema!

Eesti Rahvusraamatukogu ja Apollo kuulutavad välja laste luulekonkursi „Minu jõulusalm”! See annab lapsele jõuluõhtul võimaluse esitada luuletust, mille autoriks on ei keegi muu kui tema ise. 

Mitmed anonüümseks jääda soovinud päkapikud kinnitavad empiirilistele uuringutele tuginedes, et kui luuletus ise välja mõelda, kipuvad sõnadki paremini pähe jääma. Veel on päkapikud erinevate vaatluste käigus täheldanud, et luuletuste loomine ja ettelugemine on lõbus nii salmimeistri enda kui ka kogu pere, rühma või klassi jaoks. Praegusel ajal uurivad päkapikud ka teooriat, mille järgi möödub jõuluootus kiiremini, kui see luulevormi panna. Samas rõhutavad jõulumehe abilised, et autoriks peaks olema laps ise, mitte tema vanem ega tehistaibu. Edastame päkapikkude ühisavalduse.

Sa ole enne jõule kraps 
ja kirja pane luuleamps,
see olgu lühike või pikk, 
peaasi, et on jõululik!

Konkursitöid saab esitada kuni 1. detsembrini kas paberil RaRa Solarise saatkonnas või veebi kaudu.

Teadmiseks konkursil osalejale:

  • Luuletuse pikkus pole piiratud, kuid iga laps saab konkursil osaleda ühe eestikeelse luuletusega.
  • Luuletusi hinnatakse kolmes vanuseastmes: eelkooliealised, 7–9-aastased ja 10–12-aastased. Igas vanuseastmes autasustatakse silmapaistvamaid salmimeistreid. Iga vanusekategooria parim salmimeister saab koos perega Eesti Vabaõhumuuseumi talvevõlumaale luuleinspiratsiooni koguma minna. Lisaks vahvad kingid Apollolt! Valiku luuletustest avaldab Postimees ja nii mõnedki trükib RaRa järjehoidjatele.
  • Silmapaistvamad salmimeistrid valib välja luulekonkursi tunnustuskomisjon koosseisus: Karl Martin Sinijärv ja Margit Tammur Eesti Rahvusraamatukogust ning Annika Pilt Apollost. Oma subjektiivses arvamises keskenduvad nad konkursitöö omanäolisusele, sõnailule, luulelisusele ja jõulutunde edasiandmise õnnestumisele.
  • Autasustamine toimub laupäeval, 16. detsembril kell 14 Solarise keskuse 2. korrusel Perehommikul.
  • Kui lapse jõululuuletuse lugemisest sotsiaalmeediasse foto või video postitada, on osalejad oodatud ära märkima nii rahvusraamatukogu kui ka Apollo raamatud ja kasutama hashtagi #minujõulusalm2023.
Kontakt