Vaata lahtiolekuaegu
Desinfo seminar

Kui tehisintellekt koolimajja jõudis…

Kui tehisintellekt koolimajja jõudis…

Tehisintellekt ehk AI kütab kirgi nii meil kui ka laias maailmas. Kes ei oleks kuulnud juturobotist Chat GPT, mis suudab kirjutada bakalaureusetasemel kirjandeid, räpiriime ja shakespearilikke sonette? Kas teadsid, et masin võib suuta isegi meistri tasemel malet mängida? Pole kahtlust, et tehistaip võib olla põnev ja kasulik, aga… ka ohtlik! Üheskoos selgitame välja, kuidas mõjutab järjest kiiremini arenev tehnoloogiamaailm meie igapäevaelu ja kuidas kaasaegne koolipere sellega sammu peab. Ootame õpetajaid ning raamatukogu- ja haridustöötajaid meediapädevuse seminarile „Kui tehisintellekt koolimajja jõudis…“, mis toimub kevadise koolivaheaja viimasel päeval Tallinnas. Päeva juhib armastatud saatejuht Anu Välba.

Kuidas tehisintellekti juba hariduses kasutatakse ning millised on selle positiivsed ja negatiivsed mõjud? Mis on sellega seoses õpetajate senised rõõmud ja mured? Kuidas aru saada, kas koolitüki autor on Juku või tehistaip? Mil moel mõjutab tehistaip riiklikku haridussüsteemi laiemalt? Vastuse saavad need ja paljud teised põnevad küsimused. Lõpetuseks võistleb noor kirjanik Reijo Roos publiku silme all Chat GBT-ga.

Kohtade arv on täitunud.

Eesti Rahvusraamatukogu Facebookis ja Youtube’is toimub seminarist otseülekanne, mille salvestist saab hiljem järelvaadata.
Liitu sündmusega ka Facebookis!

Sündmust jäädvustab piltnik.

ORIENTEERUV AJAKAVA

11.00 I Avasõnad I Anu Välba
11.05 I Haridusministeeriumi esindaja tervitus
11.10 I Priit Talv Riigikantseleist
11.50 I Kristel Kriisa Riigi Infosüsteemi Ametist
12.20 I Sten Tikerpe advokaadibüroost NOVE
12.50–13.10 I Vaheaeg
13.10–13.20 I Eva Ladva Eesti Rahvusraamatukogust
13.20–13.50 I infovastupidavuse nooremteadur Diana Poudel Tartu Ülikoolist
13.50–14.10 I Kirjanik Reijo Roos ja Chat GPT
14.10–15.00 I Paneel: tehisintellekt klassiruumis – õpetaja sõber või vaenlane?
15.00 I Seminari lõpp

Kontakt