Vaata lahtiolekuaegu
Lennart Meri

Lennart Meri 95: Meri lainel  

Lennart Meri 95: Meri lainel  

Tänavune 29. märts on Lennart Meri 95. sünniaastapäev. Tähistame seda veebinäituse „Üks Meri kõik – rännumees ja riigimees Lennart Meri“ avamise ja filmiõhtuga, kus näitame dokumentaalfilmi „Linnutee tuuled“.

Lennart Merit võib pidada ilmapuuks nii eestlastele kui ka teistele soome-ugri rahvastele. Toetudes oma maailmapildile ja teadmistele ajaloost jõudsid tema tegemised paljude rahvasteni ning mõjutasid temaga kohtunud maailma poliitikuid. 

Filmiõhtu alguses tutvustab veebinäitust selle koostaja Marge Allandi. Seejärel vaatame koos Lennart Meri dokumentaalfilmi „Linnutee tuuled“ (1977). Meri jätkab oma autorifilmis soome-ugri hõimurahvaste sugulus-, keele- ja kultuurisuhte tõlgendamist.

Soomlased, vepslased, vadjalased, setud, ersamordvalased, mansid, ungarlased, saamid, nganassaanid ja eestlased on üles võetud Põhja-Soomes, Lapimaal, Vepsamaal, Vadjamaal, Mordvas, Handi-Mansimaal, Ungaris, Taimõri poolsaarel, Setumaal, Saare-ja Muhumaal ning Neenetsi ringkonnas. Filmi tunnustati XXII rahvusvahelisel filmi- ja televisioonifestivalil New Yorgis dokumentaalfilmide hõbemedaliga.

Käesolev 2024. aasta on kultuuririkkuse teema-aasta, mil mõtisklemegi soome-ugri hõimurahvaste sugulus-, keele- ja kultuurisuhtete üle. Hõimurahvastest ja filmiretkedest koos Lennart Meriga Taimõrile ning manside, vepslaste ja vadjalaste juurde kõneleb filmilinastuse järel folklorist, usundiuurija ja kirjanik Aado Lintrop.

  • Oled oodatud, pääse on prii!
  • Sündmust jäädvustab piltnik ning pilte kasutatakse RaRa ja tema partnerite kanalites. Kui sa seda ei soovi, siis palun anna sellest pildistajale märku.

Kontakt