Vaata lahtiolekuaegu

Lugemisõhtu Urmas Vadiga ja suveraamatukogu avamine  

Lugemisõhtu Urmas Vadiga ja suveraamatukogu avamine  

Raamatu ja roosi päeva eelõhtul on raamatusõbrad oodatud Rotermanni kvartalisse, kus leiab aset lugemisõhtu Urmas Vadiga. Kirjanik loeb katkendeid oma viimasest iseäranis soojalt vastu võetud teosest „Kuu teine pool“ (2023), mis oli nomineeritud ka Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinnale. Autoriga vestleb kirjanik Hanneleele Kaldmaa. Kuulajad on lahkesti oodatud kirjanikega mõtteid vahetama ja autogrammi küsima. Kohapeal saab sularahas raamatuid osta. Kutsu Facebookis ka sõbrad osalema!

Rahvusraamatukogu kultuurinõunik Karl Martin Sinijärv teosest „Kuu teine pool“: „Soovitan seda raamatut kui kõige loomulikumalt ja inimlähedasemalt loodud jalutuskäiku läbi Eesti lähiajaloo. Saatuseaastad läbi harilike ja harilikult ebaharilike inimeste elukulgemise, sooja muhelusega üles tähendet.”

Sündmuse lõpus on huvilistel võimalus uudistada RaRa ja Rotermanni koostöös sündinud suveraamatukogu, mida varustab rahvusraamatukogu hoiuraamatukogu. Ametlikult avatakse suveraamatukogu 23. aprillil, raamatu ja roosi päeval, kuid sündmusel osalejatel on võimalik olla esimeste seas, kes saavad endale peagi uksed avavast kasvuhoonest esimesed raamatud valida ja neile uue elu anda. Raamatuid tagastama ei pea. Linnarahva seas armastatud suveraamatukogu avatakse juba teist hooaega.

Ilusa ilma korral toimub sündmus suveraamatukogu esisel Rotermanni kvartali alal, muul juhul sealsamas asuvas kohvikus Orangerie.

  • Oled oodatud, pääse on prii! 
  • Sündmust jäädvustab piltnik ning pilte kasutatakse RaRa ja Rotermanni ning nende partnerite kanalites. Kui sa seda ei soovi, siis palun anna sellest pildistajale märku. 
Kontakt