Vaata lahtiolekuaegu

Mäluasutuste suveseminar 2024

Mäluasutuste suveseminar 2024

Tänavune mäluasutuste suveseminari toimub 27. ja 28. augustil Narva-Jõesuu Meresuu SPA & Hotelis.

Lisa sündmus aegsasti oma kalendrisse ja soeta osaluspilet Fientast!
Arvega tasumisel palun valige pileti ostmisel “arve alusel ülekandega”.

2024. aasta mäluasutuste suveseminar „Eesti digikultuur ja digimälu“ on suurepärane võimalus valdkonna professionaalidele, et kohtuda ja arutada digitaalse säilitamise ja e-riigi arendamisega seotud tulevikusuundi ja arenguid. Seminari ettakanded jagunevad kahe põhiteema vahel – „Eesti digikultuur 2030” ja „Eesti digimälu säilitamine ja kättesaadavaks tegemine”. 

Eesti digikultuur 2030 teemablokis jagavad valdkonna eksperdid oma nägemust digikultuuri tulevikust. Arutelud keskenduvad innovatsioonidele, poliitikatele ja tehnoloogiatele, mis aitavad kaasa digikultuuri arengule ja kodanike kultuurilise tegevuse digitaalsele kaasamisele. 

Seminari teine teemablokk Eesti digimälu säilitamine ja kättesaadavaks tegemine, keskendub tehnilistele aspektidele, mis on seotud digitaalse teabe säilitamise ja kättesaadavaks tegemisega. Tähelepanu pööratakse uutele tehnoloogiatele ja strateegiatele, mis tagavad Eesti kultuurilise ja ajaloolise pärandi digitaalse säilitamise. Esitlused ja arutelud hõlmavad teemasid nagu digitaalne arhiveerimine, andmete säilivus ja turvalisus ning kuidas muuta arhiveeritud materjalid laiemalt kättesaadavaks. 

Seminaril teevad ettekanded nii Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kultuuriministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti Rahvusarhiivi ja Kirjandusmuuseumi spetsialistid kui ka teised partnerid.

Kava:

  • Avasõnad: Maria Smorževskihh-Smirnova, Narva muuseumi direktor. 

Ettekanded: 

Martin Eessalu, Teadus- ja arendusjuht, Eesti Keele Instituut – “Keele- ja kultuuritundliku tehisintellekti vajadus” 

Risto Raaper, Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna juht, Kultuuriministeerium – “Digivaldkonna arendamisest Kultuuriministeeriumi haldusalas”

Arko Kiisler, Infotehnoloogia osakonna haldusteenuse ekspert, Eesti Rahvusraamatukogu – “Kasutajatoe juurutamine Atlassiani tarkvara abiga” 

Karl Viilmann, Strateegia- ja innovatsiooniosakonna andmete peaekspert, Kultuuriministeerium – “Eesti digikultuuri pakkumise ning eesti elanike digikultuuris osalemise uuring”

Timo Jantson, Strateegia- ja innovatsiooniosakonna arvutitöökohateenuse juht, Kultuuriministeerium – “RIT arvutitöökohateenus ja majutusteenuse arendustest Kultuuriministeeriumi haldusalas” 

Tõnis Kulm, Teenuste juht, Proact Estonia – “Arhiiviteenus erasektori abiga”
AS Proact on Euroopa juhtiv sõltumatu andmesalvestuse integraator ja pilveteenuste pakkuja.

Greete Veesalu, Rahvusteavikute säilituskeskuse digiarhivaar, Eesti Rahvusraamatukogu – “Tehnilised aspektid: RaRa Digar kasutaja keskkond” 

Laura Nemvalts, Üleriigiliste raamatukoguteenuste keskuse digihumanitaaria spetsialist, Eesti Rahvusraamatukogu – “Rahvusbibliograafia kureerimise projektid”

Töötoad: Massdigiteerimise prototüüpide loomise töötoad.
Juhendajateks teenusedisaini meeskond Eesti Rahvusraamatukogust.

Ettekanded ja töötoad on jooksvalt täiendamisel.

  

Kontakt

Meresuu Spa & Hotel

Aia 48a, Narva-Jõesuu