Vaata lahtiolekuaegu

Muuseumiöö: öös on vabadust

Muuseumiöö: öös on vabadust

Muuseumiööl pakume sulle vabadust mängida, avastada, liikuda, nautida, kuulata ja õppida! Sind ootavad pereõhtu suurtele ja väikestele, avastamis-, video- ja lauamängud, arhitektuurituur, elav muusika ning avardav ööhääling inimkesksest avalikust ruumist. Pärast südaööd ootame kõiki tudengeid kasutama raamatukoguruumi õppimiseks ja süvenemiseks. Kutsu ka sõbrad Facebookis osalema!


18.00–20.00 Pereõhtu: putukad ja mutukad
Missuguseid trikke oskab ämbliku vaenlane? Mitu jalga on kärbsel?
Kes on kõige tugevam putukas? Miks mesilased tantsivad? 


18.00–19.30 Arhitektuurituur Toompealt Tõnismäele: rahvusraamatukogu majad läbi aegade. Tuurijuht arhitektuuriloolane Carl-Dag Lige ja Kalju Tammaru. Algus ja kogunemine Rüütelkonnahoone ees (Kirikuplats 1).

Muuseumiöö raames toimub ringkäik rahvusraamatukogu (RaRa) erinevate hoonete juurde. Alustame Toompealt, kus asuv Rüütelkonnahoone oli raamatukogu kasutuses läbi nõukogude perioodi kuni uue maja valmimiseni (1993). Toompealt alla jalutades siirdume arhitekt Raine Karbi kavandatud RaRa peahoonesse, monumentaalsesse raamatute pühamusse, mille renoveerimistööd on kestnud juba mitu aastat. RaRa hoone Tõnismäel on tõeline megastruktuur – justkui linn linnas, mille soppidest ja erineva funktsiooniga ruumidest on esmapilgul raske ülevaadet saada. RaRa peahoone on Eesti noorim kultuurimälestis. Põhjalik restaureerimine annab kogu kompleksile uue hingamise ja toob selle inimestele lähemale.

18.00–22.00 Avastamismängud, videomängud LVLup! muuseumis, lauamängud koos Brain Games juhendajatega


20.00–20.20 Muusikaline töötuba: Kaisa Ling Thing  

Kaisa Ling on bluusimutt, kirjandusajakirjanik, raadiosaatejuht, eesti keele propageerija, kloun ja kriitik, laevakokk ja feminist. Tema peamiseks tööriistaks on hääl. Töötoas uurime erinevate võtete abil oma hääleaparaati ja kuulame, millest ta meile räägib.


20.20–21.00 Muusika: Kaisa Ling Thing Duo

“Provokatiivne, poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidi labane, valab Eesti parim (olgugi et ainus) palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi. Tulevane eesti bluusi grand old lady Kaisa Ling ning pianist Rene Paul on koos muusikat mänginud alates 2017. aastast.

2018 ilmus Kaisa Ling Thingi debüütalbum „Nii kole mees” ning 2021. aasta kevadel „Läänemure lained”, millele on lisa oodata 2024. aasta sügisel ilmuva kolmanda kauamängiva näol. Lisaks on ansambel loonud 2022. aastal lühibluusikali „Kuldsete kätega mees”, mis räägib soolisest palgalõhest, täispika bluusikali meeste alaväärsuskompleksidest („Mehistumise viisid” 2023), filmi- ja telemuusikat ning osalenud Edinburghi, Turku ja Tallinna fringe-festivalidel.

 
23.00–00.00 RaRa Raadio ÖÖhäälingu avalik salvestus: rahvusraamatukogu Tõnismäe hoone sisearhitekt Ville Lausmäe sisearhitektuuribüroost VLS räägib avalikust siseruumist

Mis on avalik ruum? Kellele on vaja avalikku ruumi ja kuidas see mõjutab meie igapäevaelu ning millised on raamatukoguruumi kui kõigile avatud ruumi põhilised tunnused?


00.00–02.00 ÖÖraamatukogu tudengitele: tee öötööd, siis tuleb diplom!

  • Oled oodatud, pääse on prii! 
  • Sündmust jäädvustab piltnik ning pilte kasutatakse RaRa ja partnerite kanalites. Kui sa seda ei soovi, siis palun anna sellest pildistajale märku.
Kontakt