Vaata lahtiolekuaegu

RaRa välialade ideekonkursi näitus

RaRa välialade ideekonkursi näitus

  • Kuidas ehitada mitmekesine ja kutsuv väliala, mis rõõmustab ühtviisi nii rohelise mõtteviisiga külastajaid kui ka neid, kes hindavad hooldatud ja disainitud maastikke?
  • Mil moel mõjutab rohelus inimeste heaolu, tervist, üldist elukvaliteeti ja kultuuri maitsmise isu?

Eesti Rahvusraamatukogu taasavab oma uksed Tõnismäel 2026. aastal Eesti suurima kultuuri -, teadmus- ja kogukonnakeskusena, millele on lisandunud mitu tuhat ruutmeetrit avalikku ruumi. Lisaks olulistele muudatustele RaRa sisemuses uuenevad ka raamatukogu välialad.

Riigi Kinnisvara ja rahvusraamatukogu maastikuarhitektuuri ideevõistlus tõstatas olulisi küsimusi avaliku linnaruumi kujundamise tulevikku vaatavate lahenduste kohta. Saame teada, mille poolest just RaRa välialade võidutöö neile küsimustele õigeid vastuseid pakub. RaRa välialade ideekonkursi väljapanekut saab külastada kuni 20. detsembrini 2023.

NÄITUSE AVAMISE PÄEVAKAVA 9. AUGUSTIL
11.00–11.30 Avakõned Eesti Rahvusraamatukogu peadirektorilt Janne Andresoolt ja Riigi Kinnisvara juhatuse esimehelt Kati Kusminilt
11.30–12.30 Vestlusring “Inglise park või Tootsi peenar?”

RaRa välialade tuleviku teemal arutlevad vestlusjuht Keiti Kljavin Linnalaborist ja EKA-st, Kalle Komissarov Riigi Kinnisvarast, Mari Rass võidutöö esitanud büroost Arhitekt Must, maastikuarhitekt Maarja Gustavson ning rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo. Kuula vestlusringi salvestist RaRa Raadios! Lisa sündmus oma kalendrisse Facebookis!

Sündmust jäädvustab piltnik!

Kontakt