Vaata lahtiolekuaegu

Perehommik

Perehommik

RaRa ja Apollo Perehommikul otsime üheskoos vastuseid paljudele põnevatele küsimustele. Kuulame toredaid lugusid, meisterdame ja mängime ning peame Apollo raamatupoe riiulite vahel aarete jahti.  Ülesandeid lahendades koguvad lapsed templeid. Meie Perehommikud tekitavad huvi lugemise vastu, õpetavad meisterdamist, innustavad avastama ning arendavad loovust ja iseseisvat mõtlemist!  Sobivat tegevust leiavad nii lapsed kui ka täiskasvanud, kuid enim rõõmu pakub Perehommik 5–12-aastastele. Tulge ja minge just endale sobival ajal.

Perehommikud esimesel poolaastal 2024:

Perehommik: keelte pundar 
L 20. jaanuar kell 12–14 Solarise keskuses

Perehommik: mul on õigus! 
L 17. veebruar kell 12–14 Solarise keskuses

Perehommik: sõnailu 
L 16. märts kell 12–14 Solarise keskuses

Perehommik: nutikast nutikam 
L 20. aprill kell 12–14 Solarise keskuses

Muuseumiöö eri 
Perehommik: putukad ja mutukad 
L 18. mai kell 18–20  RaRa väikeses majas

Lastekaitsepäeva eri 
Perehommik: hooaja lemmikud
L 01. juuni kell 12–14 Solarise keskuses

  • Perehommik toimub Solarise keskuse teisel korrusel, RaRa Solarise saatkonnas ja Apollo raamatupoes.
  • Pääse on prii!
  • Sündmust jäädvustab piltnik ja pilte kasutatakse RaRa kanalites. Kui sa seda ei soovi, siis palun anna pildistajale märku.
  • Palume lapsi mitte jätta järelevalveta!
  • Perehommiku päeval on Solarise Apollo raamatupoes kõik lasteraamatud 15% soodsamad. Vahepala pakub Solarise keskuse kohvik Blender – salasõnaga “Perehommik” naudivad pered Perehommiku päeval kell 12–16 põhimenüü omatooteid täishinnast 15% soodsamalt.

Leia kõik saabuvad RaRa sündmused ka Facebookist ja lisa oma lemmikud kalendrisse!

“Me kasvatame maailma ajaloo hajameelseimat põlvkonda,” ütles ettelugemise eestkõneleja Jim Trelease. Nutiahvatlused ja infoküllus mõjutavad laste arengut rohkem, kui me tunnistada tahaks. Seetõttu on maast madalast raamatutega sõbraks saamine lapse arengu kujundamisel võtmetähtsusega! 

Esimestel kooliaastatel ongi lugema õppimine üks olulisemaid eesmärke, kuigi vundamendi ladumine selleks algab oluliselt varem. Paraku loevad lapsed vabal ajal üha vähem ja lugemist tajutakse sageli lasteaia- või koolitegevusena, mis on pigem kohustus kui rõõm. Aga lugemine saab olla põnev ja lõbus! Milliseid alternatiive siis pakkuda, et lapsed helendavate ekraanide eest päris inimeste ja raamatute keskele meelitada?  

Lapsed tunnevad huvi ja vaimset rahulolu läbi mängu, meisterdamise ja uute tegevuste. Perehommik toimub kord kuus, et lapsed saaksid koos vanematega vahvalt ja arendavalt aega veeta ning põnevate külalistega kohtuda. Varem on lastel külas käinud näiteks teraapiakoer ja politseinikust kirjanik.  

Kontakt