Jäta vahele

RaRa väike maja, Narva mnt 11
E–R 10–20, L 12–19, P suletud

RaRa Solarise saatkond
E–P 10–19

Perehommik

  • Kord kuus
  • Solarise keskus, Estonia pst 9, Tallinn

Perehommik

RaRa ja Apollo Perehommikul otsime üheskoos vastuseid paljudele põnevatele küsimustele. Kuulame toredaid lugusid, meisterdame ja mängime ning peame Apollo raamatupoe riiulite vahel aarete jahti.  Ülesandeid lahendades koguvad lapsed templeid. Meie Perehommikud arendavad loovust ja iseseisvat mõtlemist, õpetavad uusi oskusi ja tekitavad huvi lugemise vastu. Sobivat tegevust leiavad nii lapsed kui ka täiskasvanud, kuid enim rõõmu pakub Perehommik 5–12-aastastele. Tulge ja minge just endale sobival ajal.

Sügishooaja 2023 Perehommikud:

Perehommik: seitsme maa ja mere taga
9. septembril kell 12.00–13.30 Kirjandustänava festivalil

Perehommik: kui pime on pime? 
L 21. oktoobril kell 12.00–14.00  Solarise keskuses

Perehommik: maskiga või maskita? 
K 15. novembril kell 14.00–16.00 Solarise keskuses

Perehommik: salmiabi 
L 16. detsembril kell 12.00–14.30 Solarise keskuses

  • Perehommik toimub Solarise keskuse teisel korrusel, RaRa Solarise saatkonnas ja Apollo raamatupoes.
  • Pääse on prii!
  • Sündmust jäädvustab piltnik ja pilte kasutatakse RaRa kanalites. Kui sa seda ei soovi, siis palun anna pildistajale märku.
  • Palume lapsi mitte jätta järelevalveta!
  • Perehommiku päeval on Solarise Apollo raamatupoes kõik lasteraamatud 15% soodsamad. Vahepala pakub Solarise keskuse kohvik Blender – salasõnaga “Perehommik” naudivad pered Perehommiku päeval kell 12–16 põhimenüü omatooteid täishinnast 15% soodsamalt.

Leia kõik saabuvad RaRa sündmused ka Facebookist ja lisa oma lemmikud kalendrisse!

“Me kasvatame maailma ajaloo hajameelseimat põlvkonda,” ütles ettelugemise eestkõneleja Jim Trelease. Nutiahvatlused ja infoküllus mõjutavad laste arengut rohkem, kui me tunnistada tahaks. Seetõttu on maast madalast raamatutega sõbraks saamine lapse arengu kujundamisel võtmetähtsusega! 

Esimestel kooliaastatel ongi lugema õppimine üks olulisemaid eesmärke, kuigi vundamendi ladumine selleks algab oluliselt varem. Paraku loevad lapsed vabal ajal üha vähem ja lugemist tajutakse sageli lasteaia- või koolitegevusena, mis on pigem kohustus kui rõõm. Aga lugemine saab olla põnev ja lõbus! Milliseid alternatiive siis pakkuda, et lapsed helendavate ekraanide eest päris inimeste ja raamatute keskele meelitada?  

Lapsed tunnevad huvi ja vaimset rahulolu läbi mängu, meisterdamise ja uute tegevuste. Perehommik toimub kord kuus, et lapsed saaksid koos vanematega vahvalt ja arendavalt aega veeta ning põnevate külalistega kohtuda. Varem on lastel külas käinud näiteks teraapiakoer ja politseinikust kirjanik.  

Kontakt