Vaata lahtiolekuaegu
Liivimaa kaardid esitlus

Raamatuesitlus „Livoniae descriptio: Eesti- ja Liivimaa vanadel kaartidel“

Raamatuesitlus „Livoniae descriptio: Eesti- ja Liivimaa vanadel kaartidel“

Registreerumine sündmusele on lõppenud.

Neljapäeval, 2. mail kell 17.30 toimub raamatuesitlus „Livoniae descriptio: Eesti- ja Liivimaa vanadel kaartidel“, mille koostasid rahvusraamatukogu kaardikoguhoidja Tiina Kruup ja kartograafia ajaloo uurija Tõnu Raid. Teos on mõtteline täiendus 2002. aastal ilmunud Tõnu Raidi kaardialbumile „Tabula Livoniae“ ning pakub nii laiemat ajalooliste kaartide valikut kui ka abistavaid lisamaterjale kartograafia ajaloo ja kaardihuvilistele.

Eestiga seotud kohanimed ilmusid Euroopas valminud kaartidele alates 13. sajandi lõpust. Eesti ja Läti alasid (ühine nimetus Liivimaa) kujutavaid käsikirjalisi ja trükitud kaarte on koostatud kõikides oma aja olulistes kartograafiakeskustes ja siinmail parasjagu valitsenud keskvõimu algatusel. Kogumik koondab 103 kaarti kuni aastani 1919, kui trükiti tõenäoliselt esimene Eesti Vabariigis valminud Eestimaa kaart. Kaartidele on lisatud tekstid, mis aitavad luua konteksti või juhivad tähelepanu eristuvatele detailidele.

Raamatuesitlusel saavad sõna teosele saatesõna kirjutanud ajaloolane ja kultuuriteadlane Marek Tamm, kes avab mõiste Liivimaa kujunemise tausta, ning ajaloolane Juhan Kreem, kes selgitab, mida kasulikku leiab sellest raamatust ajaloolane. Raamatut „Livoniae descriptio: Eesti- ja Liivimaa vanadel kaartidel“ saab kohapeal osta soodushinnaga.

  • Esitlusel teos soodushinnaga 45 eurot. Tasumine sularahas.
  • Oled oodatud, pääse on prii!
  • Sündmust jäädvustab piltnik ning pilte kasutatakse RaRa ja tema partnerite kanalites. Kui sa seda ei soovi, siis palun anna sellest pildistajale märku.
Kontakt