Vaata lahtiolekuaegu

RaRa Arvamusfestivalil

RaRa Arvamusfestivalil

Arvamusfestival toob alates 2013. aastast augusti teisel nädalavahetusel Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua tasakaaluka arutelu abil paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast. Ka Eesti Rahvusraamatukogu on oma meediapädevuse töötubade ja välkraamatukoguga Arvamusfestivalil kohal. Kohtume Paides!

Reede, 11. august  

12.00–13.30 I Keha sotsiaalmeedia kõverpeeglis  
Maria Murumaa-Mengel (Tartu Ülikooli meediauuringute kaasprofessor)  
Loov töötuba, kus saab vormida ja joonistada neid kehasid, mida näeme kõige rohkem sotsiaalmeedias. Ootame osalema kõiki sotsiaalmeedia kasutajaid, keda teema kõnetab  – sobib nii lastele, noortele kui ka lapsevanematele!  
14.00–15.30 I Häkkerite lahing  
Diana Poudel (Tartu Ülikooli infovastupidavuse nooremteadur) 
Mänguline töötuba noortele (alates 1. klassist) ja peredele.  
16.00–17.30 I Meediamängude loomine lastele  
Inger Klesment (Balti Infohäirete Sekkekeskuse kommunikatsiooni ja meediapädevuste spetsialist)  
Toome näiteid erinevatest mängudest – kuidas meediapädevuse mänge üles ehitada ja esitleda. Ootame osalema noorsootöötajaid, õpetajaid, raamatukoguhoidjaid, lastega töötavaid inimesi ja lapsevanemaid.  
18.00–19.30 I Kooli roll teadliku infotarbija kujundamisel
Margo Loor (SpeakSmart moderaator), Kristin Parts (Eesti Väitlusseltsi tegevjuht), Eva Ladva (Eesti Rahvusraamatukogu meediapädevuse spetsialist), Karin Vene (kommunikatsiooniekspert), Ivo Visak (Saaremaa Gümnaasiumi koolijuht)
Kriitilist mõtlemist ja infokirjaoskust tähtsustatakse õppekavades ja ühiskonnas üha rohkem, ent meediaruumis toimuvad muutused veelgi kiiremini. Kuidas saaks koolisüsteem meediapädevuse vallas ajaga kaasas käia (või sellest isegi sammu võrra ette jõuda)? Kuidas saavad haridusasutuste tööd toetada koolivälised organisatsioonid? Millised meetodid on meediapädevuse õpetamiseks kõige tõhusamad?Arutelu korraldab Eesti Väitlusselts.

Laupäev, 12. august  

12.00–13.30 I Konspiroloogia MM  
Esmakordselt Eestis ja kogu maailmas leiab sel suvel Paides Arvamusfestivali raames aset Konspiroloogia MM! Jah, lugesid õigesti  – need on maailma esimesed vandenõuteooriate maailmameistrivõistlused. Kas tundub liiga uskumatu, et olla tõsi? Ometi on see nii!  
Laupäeval, 12. augustil kell 12 selgitame meediapädevuse telgis välja kõige usutavama uskumatu vandenõuteooria. Võistluse käigus õpime lähemalt tundma vandenõuteooriate olemust, elemente ja seda, miks vandenõud nii levinud on. MM-i korraldavad Oksana Belova-Dalton Tartu Ülikoolist ja Eva Ladva Eesti Rahvusraamatukogust. 
14.00–15.30 I Faktikontroll päästab elusid  
Julia Rodina (MTÜ Tuleviku Meedia asutaja ja meediapädevuse koolitaja) 

Mõlemasse töötuppa ootame kõiki meediahuvilisi, nii noori kui ka täiskasvanuid! 

Kontakt