Vaata lahtiolekuaegu
Mind ei desinformeeri

RaRa Euroopa päeval Narvas

RaRa Euroopa päeval Narvas

Kas olete saanud kahtlase sisuga tekstisõnumi või e-kirja, näinud oma lemmiknäitlejat sotsiaalmeedias ebatõenäolisi spekulatsioone levitamas? Mida rohkem on infot, seda suurem on võimalus sattuda valeuudistele ja desinformatsioonile – selge on see, et infomaht maailmas vähenema ei hakka, seega on oluline osata mõista väärteabe anatoomiat.  

Eesti Rahvusraamatukogu (RaRa) eksperdid annavad nõu, kuidas digitaalses maailmas võltsitud teavet ära tunda, vältida petturite ohvriks langemist ja eristada fakte väljamõeldisest. Euroopa päeval, 9. mail Euroopa Komisjoni telgis Narvas Raekoja platsil kella 15st 17ni saate omandada meedia- ja digioskusi, testida oma teadmisi ja lihtsalt arutleda tänapäeva ühiskonda puudutavate teemade üle koos RaRa esindajatega. 

RaRa on juba üle nelja aasta kogunud desinformatsiooni- ja infoga manipuleerimise teemalist kirjandust ning vahendanud teadusuuringuid ja -analüüse. Lisaks viivad raamatukogu spetsialistid läbi teematunde kooliõpilastele, pakkudes reaalseid näiteid valeuudistest ja jagades nõuandeid, kuidas meediasisu kriitiliselt hinnata. Raamatukogu töötajad aitavad ka õpetajaid digi- ja meediapädevusteabe otsingul. 

Raamatukogu roll desinfo ja väärinfo leviku tõkestamisel on äärmiselt oluline ja vajalik, sest just raamatukogu saab aidata tõenduspõhise infoni jõuda ja on alati usaldusväärne väärtusliku teabe allikas. Teemad, mille kohta RaRa majas ja veebilehel materjali saab leida, on desinfo, väärinfo, infomanipulatsioonid, inforünnakud, infooperatsioonid, infosõjad, propaganda, valeuudised, psühholoogiline sõda, vandenõuteooriad. RaRa veebilehel on ka mitmesuguseid mänge, mille abil saab oma teadmisi proovile panna või midagi uut teada saada. 

Kontakt

Euroopa Komisjoni telk

Raekoja plats
Narva