Vaata lahtiolekuaegu

Algas laste jõulusalmide konkurss

23. oktoober 2023

Laupäeval, 21. oktoobril algas Eesti Rahvusraamatukogu ja Apollo laste luulekonkurss „Minu jõulusalm”, kuhu oodatakse töid kuni 1. detsembrini kolmes vanuse kategoorias.

Iga laps saab konkursil osaleda ühe eestikeelse luuletusega, mille pikkusele piire ei ole seatud. Küll aga on piir seatud ajale ja luuletust oodatakse 1. detsembrini.

Luuletusi hinnatakse kolmes vanuseastmes: eelkooliealised, 7–9-aastased ja 10–12-aastased. Kolme vanuseastme parimad tööd saavad auhinnad 16. detsembril toimuval Eesti rahvusraamatukogu esinduse ja Apollo raamatupoe ühisel perehommikul, mis toimub Solarise keskuse II korrusel. Valik salme jõuab väljaandesse Postimees ja Eesti rahvusraamatukogu järjehoidjatele.

Silmapaistvamad salmimeistrid valib välja luulekonkursi tunnustuskomisjon, kes hindab luuletuse omanäolisust, sõnailu, luulelisusust ja jõulutunde edasiandmise õnnestumist.

Konkursitöid oodatakse salmimeistritelt kas paberil RaRa Solarise saatkonnas või veebi kaudu

Žürii koosseisu kuuluvad Karl Martin Sinijärv ja Margit Tammur Eesti Rahvusraamatukogust ning Annika Pilt Apollost. Möödunud aastal osales rahvusraamatukogu ja Apollo ühisel korraldusel toimunud jõulumuinasjuttude konkursil 200 noort autorit.