Vaata lahtiolekuaegu

E- väljaannete laenutus MIRKO tähistab esimest aastapäeva ligi 20 000 kasutajaga 

14. veebruar 2024

14. veebruaril 2023 avatud esimene riiklik e-väljaannete laenutus Minu Raamatukogu MIRKO on saanud aastaga 18 076 lugemissõpra. Laenutuskeskkonda kasutavad kõige rohkem inimesed aastates 30–59.  

„E-väljaannete laenutus MIRKO sobib esimese aasta tulemuste põhjal kõige enam aktiivsele inimesele. Tervelt 52% laenutuskeskkonna kasutajatest on vanuses 30–59,“ kõneles Eesti Rahvusraamatukogu üleriigilise laenutusteenuse juht Margit Jõgi, kes viitas, et naised on aktiivsemad laenutusteenuse kasutajad.  

Laenutuskeskkonnas pakutakse lisaks e-raamatutele audioraamatuid ja e-ajakirju. MIRKO pakub lugemiseks sadu vabakasutuse teoseid, millest suur osa kuulub koolide soovituslikku nimekirja. Emakeele ja kirjanduse õpetajate rõõmuks on MIRKO-s olemas näiteks kõik osad Anton Hansen Tammsaare teosest “Tõde ja õigus”.  

Aasta enim laenutatud

Kõige populaarsem laenutusteos on seni olnud audioraamat „Mõtle nagu munk : Treeni oma meelt rahu ja sihikindluse saavutamiseks“, mida on lugemiseks võetud 399 korda. Teisele kohale jõudis 357 laenutusega e-raamat “Kus laulavad langustid” ja kolmandale kohale jõudis 330 laenutusega „Hea une teejuht“. 

Minu Raamatukogu MIRKO on tasuta raamatute laenutuskeskkond. MIRKO võimaldab lisaks tasuta e- ja audioraamatute laenutamisele tellida lugemisvara traditsiooniliste paberraamatutena. Tellijale lähimast raamatukogust pannakse teosed pakiga teele kas valitud pakiautomaati või kulleriga koju vaid saatmistasu eest.