Vaata lahtiolekuaegu

Ilmus ajakirja Raamatukogu värske number

18. juunil ilmunud ajakirja Raamatukogu värskes numbris on fookuses rahvaraamatukogude käekäik, mis sõltub nii omavalitsuse võimekusest kui ka kogukonna väärtustest ja ootustest.

Eestis on ligi 500 (täpsemalt 489) rahvaraamatukogu, mis on omanäolised ja kordumatud. Kultuurigeograaf Kadri Kasemetsa terane pilk ja pehme sulg jäädvustas eelkõige Lõuna-Eesti rahvaraamatukogude ajastuhõngu koos sealsete murede ja rõõmudega.

Ajakirjast leiab väljavõtteid “21. sajandi raamatukogu” visioonidokumendi alusel läbiviidud rahvaraamatukogude kvaliteedihindamise uuringu tulemustest, millest kirjutab kultuuripoliitika mõttekoja Creativity Lab juht Ragnar Siil.

Rahvaraamatukogu reform ja ühtse üleriigilise raamatukogusüsteemi (ÜÜRS) rakendamine tugineb plaanile, millele ajakava vaates heidavad pilgu Ülle Talihärm ja Kristiin Meos Kultuuriministeeriumist.

Ajakiri tutvustab silmapaistvaid raamatukoguhoidjaid ja nende sõpru, käsitleb valdkonna prioriteete kultuuririkkuse aastal, avaldab kirjastamise statistikat, pakub nii erialaseid kui ka kirjanduslikke lugemissoovitusi ning tähistab koos Kirjandusmuuseumi arhiivraamatukoguga 115. aastapäeva.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ja Eesti Rahvusraamatukogu väljaantav ajakiri Raamatukogu tähistas 2023. aastal oma 100. sünnipäeva ning värske number vaatab koos pikaajalise toimetaja Mihkel Voldiga ajas tagasi Raamatukogu tegemisele.

Värskest numbrist leiab veel mitmeid toimunud sündmusi ja valdkonnainimeste asjatundlikke teemakäsitlusi.

Loe ajakirja veebinumbrit