Vaata lahtiolekuaegu
Raamatute kogumine

Inimesed andsid ära ligi 5000 raamatut

1. märts 2023

Eesti Rahvusraamatukogu hoiuraamatukogu kampaaniaüritus „Anna raamatule uus elu“ kogus Kadrina rahvamajas nädalaga inimestelt ligi 5000 kasutatud raamatut. Veerandi jagu rahvamajja toodud raamatutest said uue omaniku juba kohapeal ja väga paljud hoiuraamatukokku toodud teostest jõuavad tänavu taaskasutusse nii erinevat tüüpi raamatukogudes üle Eesti kui populaarsust koguvates reisiraamatukogudes.

„Tõime Kadrinast Tallinnasse kokku 4 580 eestikeelset ja 198 võõrkeelset raamatut, lisaks 10 aastakäigu jagu ajakirju“, rääkis hoiuraamatukogu peavarahoidja Kalju Tammaru, kes märkis lisaks, et absoluutne enamus kasutatud raamatutest oli heas korras. „ Jagasime ka ise inimestele kohapeal trükilõhnalisi uusi raamatuid, mis olid pärit kirjastuste jääkidest,“ resümeeris Kalju Tammaru.

Veebruari kolmandal nädalal kodudest Kadrina rahvamajja toodud kirjandusest pääses kohe uuele ringile ca veerand raamatutest. „Eesti inimesed on raamatu usku. Nad eelistavad anda oma raamatud ära taaskasutuseks ja neil on emotsionaalselt keeruline isegi halvas seisukorras raamatuid makuleerida,“ kõneles hoiuraamatukogu juhataja Kai Lugus, kelle sõnul koguti 2022. aastal kampaaniaüritusega kokku 91 000 trükist.

Uuele elule antud raamatute hulgast võis sel korral leida üllatavalt palju uut kirjandust.

Hoiuraamatukogu kampaaniaürituse eesmärk on elavdada raamatute taaskasutust ja leida teostele uued lugejad. Kampaaniaüritustelt kaasa toodud trükised lähevad hoiuraamatukogus esmalt sorteerimisele ja seejärel väljajagamisele peamiselt kooli- ja rahvaraamatukogudele. Lisaks ka väiksematele kogukonna- ja reisiraamatukogudele, mis on lugemissõprade poolt hästi vastu võetud nii Tallinnas bussijaamas ja reisisadama A-terminalis kui Tartu, Jõhvi ja Rakvere bussijaamades.

Järgmine üritus sarjast „Anna raamatule uus elu“ toimub Jõhvi Keskraamatukogus 25. märtsil.