Vaata lahtiolekuaegu
Vaade säilitatavast aknast

Juunis avasime Tõnismäe hoone uksed ajakirjanikele

13. juunil 2023 avasime rekonstrueerimises oleva rahvusraamatukogu Tõnismäe hoone uksed ajakirjanikele ning näitasime Eesti noorimat muinsuskaitse objekti ehitustandris.

Peadirektor Janne Andresoo viis koos rekonstrueerimise projektijuhi Igor Šramovi ning rahvusraamatukogu ja rahvusarhiivi töötajatega ajakirjanikud läbi maja 8. korruse püramiidkatuse all asuvasse tornisaali ning teel sinna peatuti tulevastes kultuuri-, hariduse ja vabaajaveetmise paikades.

Rekonstrueeritud hoones saab olema 24/7 avatud raamatukogu ning külastajate kasutada kordades rohkem avalikku pinda, kui oli enne. Hoone kujundatakse kergesti ligipääsetavaks ka erivajadustega inimestele, sh nägemis-, kuulmis- ja liikumispuudega külastajatele. 

Aastal 2026 avab Eesti Rahvusraamatukogu suurima avaliku ruumi Eestis, mis hakkab olema kultuuri-, teadmus- ja kogukonnakeskus. Teenuseid ja tegevusi leiab sealt kogu inimese elukaare ulatuses.  Rahvusraamatukogu hoonesse kolib Rahvusarhiiv, kelle hallata saab olema eksklusiivne kino Eesti filmipärandile tutvustamiseks.

2022. aasta märtsist rekonstrueerimisse läinud postmodernlistlik hoone Tõnismäe 2 aadressil on läbinud 2023. aasta suveks ehitusprotsessis esimesed etapid ning korda on tehtud Tagavavere dolomiidist ehitatud fassaad. Hoones sees on lammutatud seinu ning ehitatud juurde ka ruume.

Vaata pildigaleriid
Autor Eiko Lainjärv

20230613-012

Loe rohkem rekonstrueerimise protsessi ja tulevase rahvusraamatukogu võimaluste kohta SIIT.