Vaata lahtiolekuaegu
Foto Aron Urb

Kauneimate Eesti raamatute publikulemmik nakatab värvierksusega 

15. märts 2024

Märtsis selgusid 2023. aasta Eesti kauneimate raamatute ja lasteraamatute publiku lemmikud. Enam kui 300 hääletussedeli põhjal jõudisid lugemissõprade südametesse rõõmsatoonilised ja julged kujundused ning kaunid Eesti fotod. Kauneimad raamatud alustavad Eesti tuuri. 

25 kauneima Eesti raamatu ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu konkursside publikuhääletusel osales 315 inimest, kellest 127 andis hääle värvierksale raamatule „Issi“, mille autor on Indrek Koff, toimetaja Doris Kareva, piltide autor Elina Sildre ja kujundaja Dan Mikkin.  

Publik tõstis veel esile Tõnu Runneli “Eesti. Fotosid kodumaalt”, mis sisaldab 100 fotolugu kokku 11 autorilt ja mille on kujundanud Kaire van der Toorn-Guthan. Runneli teose poolt hääletas 96 inimest.  
 
Mõned hääled vähem (92) kogus publikult “Illikuku jutustab”, mille autor ja kujundaja on Margit Saluste

Publikuhääletus toimus veebruarikuu jooksul suuremates Rahva Raamatu ja Apollo poodides ning Eesti Rahvusraamatukogu Solaris keskuses asuva saatkonna juures. 

Kõikide hääletajate vahel loositi välja auhindadena raamatupoodide kinkekaarte. Apollo kinkekaardi võitjaks osutusid E. Kirme ja H. Kruus. Rahva Raamatu kinkekaardi loosimisel naeratas õnn T.R Põldmale. Eesti Rahvusraamatukogu kingituse sai G. Kastan. Kõikide võitjatega võetakse ühendust.  

Kauneimad raamatud on alustanud Eesti tuuri ja esimene peatus on Tartu Pallase Kunstikool. Lähiajal näeb kauneimaid raamatuid Eesti Rahva Muuseumi raamatukogus. Aprillis seisab ees Balti kauneimate raamatute konkurss Riias.