Vaata lahtiolekuaegu

Kirjandusmuuseumi esindus käis tutvumas rahvusraamatukogu hariduskeskusega

14. märts 2024

8. märtsil külastas RaRa hariduskeskust Eesti Kirjandusmuuseumi viieliikmeline tiim koossseisus direktor Piret Voolaid, haridusjuht Astrid Tuisk, ERA assistent Mathilda Matjus, vanemdigiarhivaar Enn-Kalev Tarto ja arhiivraamatukogu projektijuht Helle Maaslieb. Meid eelmise aasta suve hakul võõrustanud tartlased soovisid lähemalt kuulda meie haridustegevuste kohta

Kohtumise alustuseks kehastusid külalised õpilasteks ning võtsid osa haridusprogrammist “Raamatukogu kui ajamasin”, mille viis läbi Nansi Leppik-Volt. Huviga uuriti ajaloolisi maakaarte, vanu postkaarte ja nõuka-aegseid plakateid. Seejärel tutvustasime kaasavalt oma haridusvõrgustiku tegemisi, teematunde, otsimismänge ning õpisündmuste metoodikat. Vahetasime kogemusi ning vaagisime edasisi koostöövõimalusi.” Meie raamatukogu sai rikkamaks toreda raamatu võrra “Viis ritta. Meie kooliaja mängud”, mis tuletab meelde vanu vahvaid mänge, mis võiksid ehk praegustele lastele näiteks perehommikutelgi huvi pakkuda.

Kirjandusmuuseum kutsus üles jagama teavet ning osalema esivanemate lugudele pühendatud “Vanavanema hääle” kogumisaktsioonis, mis ühelt poolt innustab lähedasi vanavanematega vestlusi pidama ja teisalt salvestama kõnelusi tulevaste põlvede jaoks. Loe lähemalt https://kratt.folklore.ee/vanavanem/

Meenutasime üheskoos positiivseid kogemusi kahe asutuse tegemiste võimestamisel ja kogude kasutamisel ning kavandasime uusi tegevusi. Põrgatasime mõtteid Eesti raamat 500 tähistamise teemal.

Vestlusringis osalesid Riina Tamm, Marleen Soosaar, Krista-Viivika Kats, Maarika Uusmaa, Karin Gustasson RaRa hariduskeskusest, Nansi Leppik-Volt humanitaaria- ja kunstide raamatukogust. Külalisi käis tervitamas ka Martin Öövel.