Vaata lahtiolekuaegu

Meediapädevuse konverentsil kõneldakse meediakirjaoskuse õpetamise uutest suunadest

24. oktoober 2023

25.—26. oktoobril toimub Tartus AHHAA teaduskeskuses kuue Eesti asutuse koostöös korraldatud meediapädevuse konverents „Meediaharidus 2.0: ära usu hundijuttu!“, kus arutletakse koos president Kersti Kaljulaidiga digimullides elu tagajärgede üle ning selgitatakse välja parim meediapädevusõpetaja. 

Tartu AHHAA teaduskeskuses toimuval kahepäevasel konverentsil saab ülevaate meediakirjaoskuse õpetamise uutest suundadest ja edulugudest nii Eestis kui ka Baltikumis. Programmi koostamisel on arvestatud õppekavadest tulenevate nõudmistega meediapädevuse õpetamisel ning rõhuasetus on suuresti praktiliste teadmiste jagamisel.  

Kolmapäeval, 25. oktoobril toimub president Kersti Kaljulaidi ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba vestluspaneel, kus otsitakse vastust küsimustele, millistesse kinnistesse digimullidesse meie inimesed siis jagunevad ning kui sotsiaalsed grupid enam omavahel ei kohtu, siis mida see teeb poliitilise kultuuriga?  

Kahe konverentsipäeva jooksul jagatakse paneelides ja töötubades värskeimaid praktikaid väär- ja desinfo äratundmiseks nii õpetajatele, noorsootöötajatele, raamatukoguhoidjatele kui ka kõigile huvilistele. 

„Sõnavabadus on väärtus, mida peame hoidma, aga seda enam vajame kriitilise mõtlemisega noori,“ kõneles Eesti rahvusraamatukogu peadirektor Martin Öövel, kes lisas, et praeguses digimullistunud ühiskonnas tõusetub väär- ja desinfo äratundmine iga põlvkonna jaoks argipäevaste vajaduste hulka.  

Selgub parim 

Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatud pidulikul tseremoonial kuulutatakse 25. oktoobril välja parim meediapädevusõpetaja ja jagatakse tunnustust parimatele valdkonna edendajatele.  

Rohkem infot leiab SIIT.

Meediapädevuse aastakonverentsi „Meediapädevus 2.0. Ära usu hundijuttu!“ korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu ja Tartu Ülikool koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga, Euroopa Komisjoni esindusega Eestis, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna ning Politsei- ja Piirivalveametiga.