Vaata lahtiolekuaegu
MIRKO äpp

MIRKO võitis südamega tehtud euroteo konkursil tiitli

21. november 2023

Septembris alanud konkurss “Südamega tehtud eurotegu” on läbi saanud ja rahvale kõige enam silma ja hinge läinud projektid pingeritta seatud. Konkursi käigus valiti sadade Euroopa Liidu toetuse abil ellu viidud projektide hulgast 30 ning nüüd hõigati välja ka tulemused.

Parim südamega tehtud eurotegu kultuurivaldkonnas on Eesti Rahvusraamatukogu 2022. aasta sügisel loodud raamatute laenutuskeskkond MIRKO. E-väljaannete laenutuse üks peamisi eesmärke on teha Eestis välja antud kirjandus kättesaadavamaks ning edendada eesti keelt ja kultuuri!

Kuigi MIRKO sünd jääb alles eelmise aasta septembrisse, siis nüüdseks on meil:
📗 ligi 17 000 kasutajat, kes kokku on teinud aasta jooksul üle 57 000 laenutuse
📗 ligikaudu 4500 e-raamatut ja -ajakirja ning pea 300 audioraamatut
📗 enam kui 2 miljonit raamatut 38 raamatukogust üle kogu Eesti.

Eesti on Euroopa Liitu kuulunud pea kaks kümnendit ja selle aja jooksul on struktuurifondidest toetust saanud üle 40 000 projekti kokku ligi 7,6 miljardi euro eest. Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) korraldas sel puhul parimate ELi toetuste abil ellu viidud projektide konkursi, et jagada toetust saanud edulugudele tunnustust. Kokku esitati konkursile 140 projekti, mille seast valis žürii välja 30. Projektide valikul hinnati nende tunnetuslikku mõju ja olulisust konkreetsele valdkonnale, sihtrühmale, piirkonnale või kogukonnale. Parimatest parimad selgitati välja rahvahääletusel, kus projektid kogusid kokku üle 23 000 hääle.

Tutvu iga valdkonna parima euroteoga ning teiste TOP 30 sekka kuuluvate projektidega „Südamega tehtud euroteo“ kodulehel.