Vaata lahtiolekuaegu

Otseülekanne: Kui tehisintellekt koolimajja jõudis…

21. aprill 2023

Reedel, 28. aprillil toimuv meediapädevuseseminar „Kui tehisintellekt koolimajja jõudis…“, kus publiku silme all toimub kirjaniku ja ChatGPT mõõduvõtmine, pakub saali kohtade kiire täitumise tõttu kõigile õpetajatele ja haridustöötajatele võimalust osaleda seminaril Eesti rahvusraamatukogu Youtube’i kanalil. 

„Tänavuaastane seminar kõneleb tehistaibu jõudmisest kooli ning mida see fakt endaga kaasa toob. Tänapäeval on meediakirjaoskuse aluseks head teadmised tehnoloogiast ja selle abil loodavatest manipulatsioonidest. Seepärast on seminari veebis kuulamine kasulik ka kõigile neile, kes ise tehisintellekti kasutada ei plaani,“ kõneles Eesti rahvusraamatukogu meediapädevuse spetsialist Eva Ladva.

Koos ekspertidega arutletakse koolikeskkonnas tõusetunud küsimuste üle. Kuidas tehisintellekti juba hariduses kasutatakse ning millised on selle positiivsed ja negatiivsed mõjud? Mis on sellega seoses õpetajate senised rõõmud ja mured? Kuidas aru saada, kas koolitüki autor on Juku või tehistaip? Mil moel mõjutab tehistaip riiklikku haridussüsteemi laiemalt?

Seminari lõpus toimub noore kirjaniku Reijo Roosi ja ChatGPT-i mõõduvõtmine teksti loomisel ning paneel: tehisintellekt klassiruumis – õpetaja sõber või vaenlane?

Seminari ajakava ja esinejad on täpsemalt kirjas rara.ee veebilehel. Veebis saab liituda seminariga 28. aprillil kell 11.00 Eesti rahvusraamatukogu Youtube’i kanalil või vaadata Facebook´is.