Vaata lahtiolekuaegu

Perepäev kutsub tiibu sirutama  

11. mai 2023

Laupäeval, 13. mail saavad loodushuvilised Eesti rahvusraamatukogus osa  linnuteemalisest perepäevast, kus mängitakse lauamänge, kuulatakse linnujuttu ja  saadakse erinevate tegeluste kaudu osa lindude eluolust.  

„Linnumaailm on eriline oma mitmekesisuse, lennuvõime, ökoloogilise rolli ja kultuurilise tähenduse tõttu. Looduse uurimine ja avastamine on laste jaoks iseäranis arendav. See aitab neil mõista looduse olulisust ja seda, kuidas inimesed loodusest sõltuvad. See suurendab nende teadlikkust keskkonnast ja loodushoiust, kujundab väärtushinnanguid nagu austus looduse vastu, vastutustunne ning jätkusuutlikkus,“ selgitab Eesti ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu.  

Looduse tundmine aitab teha mõtestatud valikuid, mis aitavad kaasa meie keskkonna säilimisele. „Parim viis loodusega tutvumiseks on vahetu looduses viibimine. Näiteks matkamine, taimede istutamine ja jälgimine ning linnuvaatlus. Kaasa aitavad ka kunst, käsitöö, filmid, pildid ja lauamängud,“ kõneles Võhandu, kes on seda meelt, et linnumaailma mõistmiseks on vaja seda tunda maast madalast. 

Perepäev Eesti rahvusraamatukogus (Narva mnt 11, Tallinn) koos Eesti ornitoloogiaühingu ja Brain Gamesiga algab kell 12.00 ja kestab kella 17.00-ni ning on kõigile tasuta.
Loe rohkem sündmuse kohta SIIT