Vaata lahtiolekuaegu

Raamatukogud üle Eesti kutsuvad tasuta filmi vaatama 

29. august 2023

Raamatukogud kutsuvad koos Levilaga vaatama tõsielulist seiklusfilmi “Trail Baltic” ja ühiselt arutlema üleskerkivate aktuaalsete teemade üle.  

Kogukonna filmiõhtud toimuvad sügisel Eesti raamatukogudes, mille töötajad on läbinud kohaliku dialoogi korraldamise koolituse.  

“See on hea näide, kuidas kodu lähedal raamatukogus saavad inimesed üksteist kuulata ja oma mõtteid väljendada,” ütles Eesti Koostöö Kogu juht Kairi Tilga. “Polariseerivad teemad, mis meie kogukondi täna siin ja seal Eestimaa nurgas valusalt lahutavad, vajavad selgelt rahulikus keskkonnas arutamist. Ei ole õigeid ega valesid vastuseid, on erinevate inimese kogemused, hirmud ja arusaamad.”  

Levila seikluslik tõsielufilm “Trail Baltic” räägib naisest, kes läheb raudteetrassile otseülekannet tegema, veedab seal 12 päeva ning kohtub teel eestlase hingega. See film võiks rääkida ka Nursipalu harjutusväljakust, Saaremaa tuuleparkidest, Emajõe-äärsest tselluloositehasest või tuumajaamast, sest kõigi nende näidete puhul põrkuvad suured tehnoloogilised ideed sooviga säilitada midagi, mis on kellelegi meist ülimalt tähtis. Film avab hinnanguid andmata, kuidas me tänapäeva Eestis teeme valikuid majanduse, looduse ja poliitika vahel.  

“Loodan, et sügishooaja filmiõhtutest kasvab välja põnev koostöö Levila meedialabori ja Eesti raamatukogude vahel,” ütles Eesti Rahvusraamatukogu innovatsiooninõunik Kristel Raesaar. Rahvusraamatukogu koordineerib Rahvaraamatukogude kiirendi projekti, mille eesmärgiks on toetada raamatukogude arendamist kaasaegsetest kogukonnakeskusteks. 

Kogukonnakino õhtud ja arutelud toimuvad järgmistes raamatukogudes üle Eesti.  

29.08 Tallinna Keskraamatukogus 
15.09 Ihamaru Külamajas (koostöö Põlva Keskraamatukoguga) 
17.10 Rannu raamatukogus 
26.10 Valga Keskraamatukogu 
08.11 Eesti Rahvusraamatukogus
Viljandi Linnaraamatukogu, kuupäev täpsustamisel 

Lisainformatsioon: 
Kristel Raesaar 
Innovatsiooninõunik 
Rahvusraamatukogu 
+372 50 25 770 
[email protected]