Vaata lahtiolekuaegu

Raamaturinglus Haapsalus oli erakordselt hoogne

13. september 2023

Eesti Rahvusraamatukogu hoiuraamatukogu kogus 9. septembril Haapsalus toimunud „Anna raamatule uus elu“ kogumis- ja teabepäevalt enam kui 4000 raamatut ja ligemale 100 aastakäigu jagu perioodikat.

„9. septembri kohtumine haapsallastega kinnitas jätkuvalt inimeste suurt kirjandushuvi,“ meenutas hoiuraamatukogu osakonnajuhataja Kai Lugus.  

Kai Luguse sõnul oli „Anna raamatule uus elu“ kogumis- ja teabepäev Haapsalus erakordselt rahvarohke. Kohalike elanike ja raamatukogu poolt nädala jooksul kokku kogutud kirjandust sai valida hoiuraamatukogu kogumiskastidest, laudadelt, kärudelt ja tänavapinkidelt.

„Lääne Maakonna Keskraamatukogu töötajad olid kogumisnädala jooksul kõik raamatud teemade järgi ära sorteerinud, et raamatulaada huvilistel oleks lihtsam orienteeruda.“

„Ürituse lõppedes oli platsile alles jäänud 4 210 eestikeelset ja 136 võõrkeelset raamatut ning lisaks 81 aastakäiku perioodikat. Need tõime oma vahetuskogusse kaasa. Aga kaks korda rohkem raamatuid leidis uue kodu sealsamas Haapsalu Kultuurikeskuse ees,“ rõõmustas Lugus, kes lisas, et suur oli ka huvi hoiuraamatukogu tegemiste ja võimaluste vastu.

Üritus sai teoks tänu Haapsalu Raamatukogu toimekale meeskonnale.