Vaata lahtiolekuaegu
Muuseumiöö 2022/ autor Patrik Tamm

Rahvusraamatukogu Muuseumiöö panustab vaimu erksusele 

17. mai 2023

20. mail saab Eesti rahvusraamatukogu külastada kella 23.00-ni ning tasuta osaleda mitmesugustel vaimu ja keha turgutavatel üritustel. Muuseumiöö kutsub ellu Mait Väljase juhitud ekskursiooni Toompealt Tõnismäele ning programmi lõpetab Urmas Vadi kirjanduslik disko. 

Rahvusraamatukogu valis oma programmi tegevused põhimõttel, mis ergutavad vaimu ja turgutavad füüsist. Juurde saab uusi põnevaid teadmisi nii Narva maantee 11 aadressil asuvast väiksest majast kui kevadiselt jalutuskäigult Toompealt Tõnismäele arhitektuuriajaloolase Mait Väljase juhtimisel. 

„Rahvusraamatukogu (RaRa) lugu iseloomustab hästi sarnaselt teistele kesksetele kultuuri- ja mäluasutustele (ERM, kunstimuuseum, rahvusringhääling) Eesti ajaloo keerdkäike viimasel sajandil,“ kõneles Mait Väljas.  

„Ruumitingimuste loomine ja parendamine kaasajaga ühte sammu astumiseks on olnud teemana üleval pidevalt. RaRa kolimine Toompealt Tõnismäele, päris oma kodusse, võttis aega kolmveerand sajandit. Praegu on käsil mastaapne Tõnismäe hoone renoveerimine, mis annab arhitekt Raine Karbi poolt projekteeritud raamatukoguhoonele uue hingamise, samal ajal säilitades Eesti 20. sajandi arhitektuuri tippteose suurejoonelise iseloomu“, avas arhitektuuriajaloolane ekskursiooni teemat.  

Enne või pärast ekskursiooni saab rahvusraamatukogus nautida male ja kabemängu elegantsi, võtta vastu videomängude väljakutsed, lugeda orienteerumiskaarte või avastada raamatukogu läbi mänguliste ülesannete. 

Muuseumiöö vaimu turgutust pakub raamatujoogaga ning erksat vaimu saab rõõmustada kirjandusliku diskoga, kus heal tujul hoiab hinge sees näitekirjanik Urmas Vadi. 

Rahvusraamatukogu Muuseumiöö 2023 alapealkirjaga „Öös on liikumist“ on inspireeritud tänavusest riiklikust liikumise teema-aastast ning lähtub põhimõttest, et raamatukogudes on alati üllatusi peidus. Ka nende jaoks, kes igapäevaselt raamatukogusid külastavad. 

Muuseumiöö programm algab alates kella 18.00-st. Vaata täpsemalt SIIT.
Sissepääs on tasuta.  

Fotol Eesti Rahvusraamatukogu Muuseumiöö aastal 2022 
Eiko Lainjärv