Vaata lahtiolekuaegu
Ojakäär 100

Rahvusraamatukogu tähistab Valter Ojakääru 100. sünniaastapäeva bibliograafia ja kontserdiga 

6. märts 2023

10. märtsil toimub Eesti Rahvusraamatukogu väikeses majas armastatud muusiku, helilooja ja muusikajaloo talletaja Valter Ojakääru 100. sünniaastapäeva tähistamine koos mahuka bibliograafia esitluse ning Jana Küti ja Robert Rebase kontserdiga Ojakääru loomingu radadel. 

“Minu jaoks oli bibliograafia koostamine esmakordne kogemus, mistõttu tunnen eriti suurt vastutust lõpptulemuse pärast. See oli väga huvitav ja silmiavardav teekond, mis andis võimaluse heita pilk Valter Ojakääru mitmekülgsele loomingule ja eluteele,” kõneles bibliograafia koostaja ja kujundaja Inge Kullamaa

Bibliograafia sisaldab aastatel 1941–2022 ilmunud artikleid, teoseid, kus Valter Ojakäär on koostaja, juhendaja, eessõna ja raamatute autori rollis ning kõige mahukam osa kuulub loomulikult Valter Ojakääru heliloomingule. Omaette on esitatud loend Ojakääru loomingut sisaldavatest helikandjatest ja nootidest.  

Bibliograafia lõpus on heliteoste pealkirjade register. Bibliograafia eessõnad on kirjutanud pianist, džässiajaloo uurija ja õppejõud Tiit Lauk ning kirjanik Leelo Tungal. Bibliograafia asub digitaalarhiivis DIGAR ja on kõigile huvilistele vabalt kättesaadav http://www.digar.ee/id/nlib-digar:858570  

Paarisaja leheküljeline digitaalne bibliograafia tuleb esitlusele koos kontserdiga 10. märtsil algusega kell 16.00 Eesti Rahvusraamatukogu väikeses majas (Narva mnt 11).  
Ürituse kestvuseks on üks tund. 

Valter Ojakäär bibliograafia
Valter Ojakäär 100: bibliograafia 2023

Koostaja: Inge Kullamaa
Kujundaja: Inge Kullamaa
Eessõna autor: Tiit Lauk, Leelo Tungal
Toimetaja: Krõõt Liivak
Fotograaf: Väino Silm