Vaata lahtiolekuaegu

Rahvusraamatukogu veebiviktoriin ja -näitus avab uusi tahke Lennart Mere elust

28. märts 2024

29. märtsil on Lennart Meri 95. sünniaastapäev. Eesti rahvusraamatukogu on kokku pannud veebiviktoriini, kus saad oma teadmisi proovile panna, kui hästi tunned  Lennart Mere elu. Vähetuntud või põnevaid teadmisi saab juurde hankida veebinäituselt „Üks Meri kõik – rännumees ja riigimees Lennart Meri”.

Lennart Merit võib pidada ilmapuuks nii eestlastele kui ka teistele soome-ugri rahvastele. Toetudes oma maailmapildile ja teadmistele ajaloost jõudsid tema tegemised paljude rahvasteni ning mõjutasid temaga kohtunud maailma poliitikuid. 

Kas sa teadsid, kus käis Lennart Meri koolis? Mida ta tegi enne presidendiks saamist? Kuidas suhtus protokolli? Need ja paljud teised küsimused aitavad sul suurmehe kohta palju teada saada või värskendada oma teadmisi. 

Meie Lennart Meri

Veebiviktoriin „Meie Lennart Meri“ kutsub sind põnevate faktide ja lisalugemistega vürtsitatud teekonnale „meie Lennarti“ radadel.”

Veebinäituse avamine filmiga

Tähistame veebinäituse „Üks Meri kõik – rännumees ja riigimees Lennart Meri“ avamist filmiõhtuga, kus näitame dokumentaalfilmi „Linnutee tuuled“. Oled oodatud, pääse on prii!