Vaata lahtiolekuaegu

Suveraamatukogu avasündmusel kuuleb katkendeid Urmas Vadi teosest „Kuu teine pool“

22. aprill 2024

22. aprillil kell 18.00 toimub raamatu ja roosi päeva eeltähistamine kirjanik Urmas Vadi ettelugemisega Rotermanni kvartali restoranis Orangerie (Rotermanni 5, II korrus). 23. aprilli raamatu ja roosi päeva peasündmus on Eesti Rahvusraamatukogu ja Rotermanni kvartali suveraamatukogu avamine spetsiaalses kvartali kasvuhoones.

Möödunud suvel anti Rotermanni kvartali peaväljakul asuvas suveraamatukogus uus elu enam kui 3000-le eesti- ja võõrkeelsele raamatule, mida vahendab rahvusraamatukogu hoiuraamatukogu. Ka tänavu jääb kasvuhoone suveraamatukogu avatuks kuni septembrini igal nädalapäeval ning sealt võib raamatuid kaasa võtta ilma tagastamiseta.

Rahvusraamatukogu kommunikatsiooni- ja turundusjuht Liina Luhats-Ulman usub, et raamatud puudutavad meis seda tõeliselt inimlikku osa, mistõttu on neil ka märgiline roll inimkeskses linnaruumis. “Soovime, et suveraamatukogust leiaksid sulnist suvelugemist igas vanuses raamatusõbrad, nii linnarahvas kui ka külalised – kõik, kes soovivad raamatutele uue elu anda.” 

Rotermanni turundusjuht Triin Tammela ütleb, et suveraamatukogu kohalolu kvartalis võimendas eelmisel aastal oluliselt laienenud rohe- ja istumisalasid. “Need on suurepärased kohad, kus peale kohvikuterrasside raamatuid lugeda. Lisaks saab kasvuhoones soojemate ilmade saabudes tomateid noppida,” lubab ta. 

22. aprilli õhtusel ettelugemisel saab suveraamatukogust juba sobivat lugemisvara kaasa võtta, aga ametlikult saab seda külastada alates teisipäevast, 23. aprillist.