Vaata lahtiolekuaegu

Vaatasime koos värske Riigikogu kultuurikomisjoniga Tõnismäe tulevikku


Tervitasime uut ametisse astunud Riigikogu kultuurikomisjoni oma Tõnismäe hoones, mis on praegusel ajal läbimas uuenduskuuri. Hoone rekonstrueerimine algas mullu jaanuaris ning siht on ehitusluba saada 2025. ja maja taasavada 2026. aastal.

Rekonstrueerimise järel saab Tallinn tagasi ühe olulisema linnapilti määratleva hoone, mille külastajate kasutada on kordades rohkem avalikku pinda, kui oli enne. Eesti suurim rahva kultuuri -, haridus- ja kogukonnakeskus on mõeldud kõigile ning hakkab pakkuma teenuseid ja tegevusi kogu inimese elukaare ulatuses. Alles jäävad senised raamatukoguteenused, ent lisaks saavad lapsed ja noored terve korruse haridus- ja loometegevuseks, alles jääb teatrisaal ja etendusi saab teha ka tornisaalis, majja tulevad kohad kaugtöö tegemiseks, uudisteruum, muusikasaal, klaveriruum, esinduslik kinosaal, talveaed ja suurepärase 360-kraadise linnavaatega väliterrass. Katustel hakkavad maja tarbeks elektrit tootma päikesepaneelid.

Selleks eriliseks puhuks tegi kraanajuht taeva all ruumi muusik Haldi Välimäe bossanoova helidele. Eredad hetked jäädvustas fotograaf Eiko Lainjärv.

Ootame sind 14. juunil kell 16 Rävala puiesteele Tallinna linnaruumifestivalile, et siis juba üheskoos tulevikku vaadata. Tutvustame huvilistele, milline saab olema uuenenud Eesti Rahvusraamatukogu kui kaasaegse ja kaasava kultuurikantsi roll meie linnaruumis, kogukonnas ning ühiskonnas laiemalt.