Vaata lahtiolekuaegu
Hoiuraamatukogu Vormsil

Vormsi rahvas saatis roheaktsiooni käigus mandrile kaks bussitäit raamatuid

27. mai 2024

Viimasel aktsioonil „Kingi raamatule uus elu“ kogus Eesti Rahvusraamatukogu hoiuraamatukogu kokku 2377 eestikeelset ja 104 võõrkeelset raamatut ning kuhjaga ajakirju pealekauba. Kogukonnasündmuse käigus Vormsil sai ühe vanast teise uus. Aktsioonidel osalemise menukus näitab, et Eesti inimesed on rohelise mõtteviisiga. Ka suveraamatukogude ja reisiraamatukogude üha tihedam külastamine on kannustatud taaskasutuse lembusest. 

Pärast pikka talve  saarel tulid kohalikud elanikud soojal kevadpäeval taas kokku. Loodus näitas mai keskpaigas enda rohelisemat külge, saarerahvast rääkimata. Ilm oli päikeseline, samas kohati nii tuuline, et kastid tahtsid lendu tõusta. Kevadkoristuse käigus tekkinud üleliigsed raamatud (sh rootsi ja vene keeles) said uue kodu nii teiste kohalike elanike, lasteaia kui ka kooli riiulites. Kuigi seekord suvitajad teabepäeval ei osalenud, siis küllap leiavad suvised saarekülalisedki tee raamatukokku, kus nad kirjastuste ülejääkide seast meelepärast suvelugemist leiavad. 

Hoiuraamatukogu aktsioonides osalemine näitab ilmekalt, et Eesti inimesed austavad raamatuid ning panustavad aega ja energiat, et need uue elu leiaks. Kokku tulemiseks ja lugemiseks on saabunud aasta magusaim aeg. Juba teist suve on Tallinnas, Rotermanni kvartali peaväljakul avatud Eesti Rahvusraamatukogu ja Rotermanni suveraamatukogu, kus raamatuid tagastama ei pea (raamatud saavad riiulitele hoiuraamatukogust), küll aga saab enda rõõmuks suvel tomateid noppida. Mullu sai suveraamatukogus uue elu enam kui 3000 eesti- ja võõrkeelset raamatut. Lisaks ootavad rändajaid Tallinna Sadama A-terminalis ning Tallinna, Tartu, Jõhvi ja Rakvere bussijaamades ning Hiiumaa praamil reisiraamatukogud.