Vaata lahtiolekuaegu

Kes on tippteadja? 

Kuidas saada endale tippteadja supervõimed?  

Suurepärane uurimistöö saab alguse õigesti valitud allikatest. Eesti Rahvusraamatukogu pakub sulle kohapeal või veebis tasuta konsultatsiooni, mille käigus võib sinustki supervõimetega tippteadja saada!  

Konsultatsioonis sisaldub: 

  • tuur teadusinfo otsinguportaalis ja tasuta ligipääs muljetavaldavale hulgale maailma suurimatele andmebaasidele ja
  • personaalne nõustamine, mille käigus leiad tee just sinu teemaga seotud kuldaväärt allikateni. 

„Infonõustaja oli väga abivalmis ning võttis minuga kiiresti peale sooviavalduse laekumist ühendust. Seletas põhjalikult, vastas küsimustele ning oli igati abiks, lisaks saatis lingid veel meili peale. Jäin väga rahule! Meeldiv kogemus!”

Teadusinfo otsinguportaal 

Otsinguportaali kaudu pääsed rahvusvahelistesse andmebaasidesse. 

Anname sulle ülevaate teadusinfo otsinguportaalist ja tasuta ligipääsu enam kui 400-le teadusandmebaasile, kust leiad vajaliku materjali, et kirjutada valmis tippteadja tasemel uurimistöö, lõputöö või artikkel. Näiteks ootavad seal avastamist nii sellised teemad nagu kirjandus, kunst, muusika, teater, kultuur ja ajalugu kui ka õigus, majandus, sotsioloogia ja rahvusvahelised suhted.

Otsinguportaali sisse logimiseks vajad vaid ID-kaarti või mobiili ID-d. 

Personaalne konsultatsioon

Soovid leida allikaid näiteks essee, mõne muu kooliülesande, uurimistöö või artikli  jaoks ning olla oma ala tippteadja? Aitame sul leida just sinu huvile vastavat erialast kirjandust ning õpetame, kuidas kõige paremini ja kiiremini teadusandmebaasides õigete allikateni jõuda.  

„Nõustaja oli väga vastutulelik, rõõmsameelne ning tohutult abivalmis. Ma ei pidanud häbi tundma oma teadmistes (nende lakkamises), mind suunati heale teele, tänu millele saan oma referaati juba hõlpsamini kirjutama hakata.”

Tippteadja abimaterjalid 

Selleks, et sinu uurimistöö sujuks, on nii mõndagi, millega ennast iseseisvalt kurssi saad viia. Uuri lähemalt: 

Nutika guugeldaja meelespea

Guugeldamisel tasub meeles pidada nippe, mis säästavad nii aega kui ka närve. Paljud otsinguoperaatorid on universaalsed ning * või – või OR või () ja paljusid muid sümboleid saad kasutada ka teistes otsingumootorites ja andmebaasides.

„Niivõrd inimlik ja soe suhtumine nõustaja poolt ning samas asjatundlik lähenemine teemale. Samuti jäid meelde sõnad, et pöörduge julgelt uuesti kui midagi ununeb või uusi küsimusi tekib. Nõustamisaja sain kiiresti ja see oli väga positiivne. Tehniline ühendus ka töötas tõrgeteta.”

Pane oma supervõimed proovile! 

Mäng ei avane? Mine otse Typeformi.