Vaata lahtiolekuaegu
digimälu

Digimälu seminar 2023

10. aprill 2023

Mäluasutuste digiainese maht kasvab ja huvi selle järele mitmekesistub. Jätkuvalt on see allikaks ajaloolastele, politoloogidele ja ühiskonnateadlastele, aga üha enam ka andmeteadlastele ja loomeinimestele.

Tänavune seminar toob häid näiteid digiainese mitmekesisest kasutusest üle maailma – alates töötlemisest andmetena ja lõpetades kasutamisega kunstiprojektides.
Seminaril vaatame ka tulevikku. Inspiratsiooni saavad nii digikogude hoidjad kui ka potentsiaalsed kasutajad.

AJAKAVA

2:45 Avasõnad I Janne Andresoo (Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor)

12:27 Annika Rockenberger (Oslo ülikooli raamatukogu) – “Jagamine on hoolimine. Digitaalse uurimistöö tugi, oskuste arendamine ja erikogude digiteerimine Oslo Ülikooli Raamatukogus”

43:36 Jessica Wevers ja Rianne Koning (Hollandi Kuninglik Raamatukogu) – “Tudengite loomingulised eksperimendid”

01:16:20 Sophie Hammer ja Martin Krickl (Austria Rahvusraamatukogu) – “ONB Labs kunsti eksperimendid – kunstnikud, kes töötavad Austria Rahvusraamatukogu digitaalsete kogudega”

01:48:28 Arutelupaneel I “Digiainese loovkasutuse tulevikust – kuhu võiksime liikuda ja mida tuleb selleks ette võtta” I Modereerib: Peeter Tinits (Eesti Rahvusraamatukogu digihumanitaaria peaspetsialist) (eesti keeles)

Panelistid: Kadri Vare (Eesti Keele Instituut), Mikk Meelak (Eesti Kunstiakadeemia, Platvorm), Mirjam Rääbis (Muinsuskaitseamet) ja Indrek Ibrus (Tallinna Ülikool)

02:50:04 Fredrik Norén (Umeå ülikool) – “Rootsi Riigipäev 1867–2022: lingitud avaandmete ökosüsteem”

03:20:51 Vojtěch Malínek (Tšehhi Teaduste Akadeemia) – “Euroopa humanitaarteaduste bibliograafiate praegune olukord”

03:53:21 Thomas Padilla (Internet Archive) – “Kogud kui andmed: üksikust tervikuni”